Portál.cz > Pro média > TZ_2009-04_U2

TZ_2009-04_U2

Praha 6. dubna 2009


U2 O U2

Nakladatelství Portál vydává dlouho očekávaný dotisk knihy U2 o U2.

Portál vydává dotisk knihy, kterou za přispění novináře Neila McCormicka napsali sami o sobě členové populární irské kapely U2 - Bono, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen Jr. Začínali jako puberťáci v garáži na dublinské periferii, neuměli ani základní kytarové akordy, nebyli schopni zahrát jedinou píseň od tehdy známých rock'n'rollových kapel, obdivovali punkrock a tíhli k radikálnímu křesťanství. Postupem času se vypracovali ve světové megastar, koncertují na všech kontinentech a jsou s to vyprodat hlediště největších hal a sportovních stadionů. Ostatně právě to dokazuje enormní zájem o lístky na jejich aktuální letní turné. Přes image popových hvězd si však U2 zachovali zdravý smysl pro humor a sebeironii. Na téměř tisíci stranách jejich příběhu doplněného spoustou velkoformátových barevných fotografií se o tom čtenáři mohou sami přesvědčit.
„Chceme potěšit fanoušky U2, na které se při prvním vydání nedostalo,“ uvádí ředitel nakladatelství Jaroslav Kuchař, „kniha je totiž už nějaký čas vyprodaná.“ Portál se proto rozhodl pro dotisk, který načasoval do období, kdy kapela vydává nové, v pořadí už dvanácté album No Line On The Horizon a chystá se vyrazit na světové turné 360° Tour.
V současnosti, kdy zájem o kapelu opět vzrostl, tak může Portál uspokojit všechny, kteří se chtějí o U2 dozvědět víc. A jak dodává šéfredaktor nakladatelství Zdeněk Jančařík: „Kniha se může stát také alespoň malou náplastí pro všechny zklamané příznivce, kteří se těšili na koncert U2 v České republice.“

______________________________________________________________________________ Kontakt:
Mgr. Jitka Pourová, pourova@portal.cz, tel. 283 028 503, 724 635 671
Portál, s.r.o., Klapkova 2, 182 00 Praha 8
www.portal.cz