Portál.cz > Pro média > TZ_2009-05_Svět knihy

TZ_2009-05_Svět knihy

Praha 6. května 2009

PORTÁL NA SVĚTĚ KNIHY 2009

Nakladatelství Portál je i letos jedním z vystavovatelů na 15. ročníku mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy. Na svém stánku nabídne jak novinky, tak osvědčené tituly ze své produkce. V rámci doprovodného programu se v sobotu 16. 5. uskuteční beseda s J. Rupnikem a K. Hvížďalou a autogramiáda jejich nové knihy Příliš brzy unavená demokracie.

Na stánku L602 v levém křídle Průmyslového paláce budou zastoupeny všechny odborné tematické oblasti, kterým se Portál věnuje – psychologie, pedagogika, politologie, sociologie, sociální práce, antropologie, ekonomie, filozofie, religionistika, ekologie ad. Chybět však nebude ani dětská literatura, knihy o životním stylu, knihy o výchově a rádci pro rodiče, knihy her, příběhy, rozhovory, spirituální literatura. Portál představí také svoji kompletní produkci časopisů – Psychologii dnes, Děti a my, Rodinu a školu, Informatorium 3 – 8 a nabídne na místě všem zájemcům možnost získat jejich předplatné. Při koupi jakýchkoli titulů knižních i časopiseckých budou zákazníci moci využít výhodnou slevu.

Jacques Rupnik a Karel Hvížďala na veletrhu
V sobotu 16. května 2009 přivítá veletrh vzácnou návštěvu: světově známý politolog Jacques Rupnik a novinář Karel Hvížďala přijali pozvání k besedě, která se koná od 15 hod. ve Veletržním kině. V nakladatelství Portál právě vyšla jejich kniha rozhovorů Příliš brzy unavená demokracie, kterou budou také podepisovat.

Kniha mapuje témata od začátku americké války s terorismem v roce 2001 přes českou politiku a české dějiny až po hospodářskou krizi v roce 2009. Postoj profesora Rupnika k roli České republiky v Evropské unii je důležitým příspěvkem do aktuální politické debaty.

________________________________________________________________________________
Kontakt, recenzní výtisky:
Jitka Pourová, pourova@portal.cz, tel. 283 028 503, 724 635 671
Portál, s.r.o., Klapkova 2, 182 00 Praha 8
www.portal.cz