Portál.cz > Pro média > TZ_2009-09_J. Rupnik, K. Hvížďala

TZ_2009-09_J. Rupnik, K. Hvížďala

Praha 2. září 2009

Beseda s autory a autogramiáda


Karel Hvížďala, Jacques Rupnik

Příliš unavená demokracie

17. září 2009 v 17 hodin

Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno

Moderuje Miroslav Balaštík

Nakladatelství Portál a Knihkupectví Barvič a Novotný Vás zvou na setkání s Karlem Hvížďalou a Jacquesem Rupnikem, autory letošní knižní novinky Příliš brzy unavená demokracie. Oba protagonisté budou pod moderátorskou taktovkou Miroslava Balaštíka vyprávět o vzniku knihy, diskutovat o politice i veřejném životě a zodpovídat dotazy publika. Součástí akce bude také autogramiáda obou autorů. Přijďte si poslechnout, jak vypadá česko-francouzský pohled na Česko i svět. Možná Vás svou nadčasovostí a odstupem bude v mnohém inspirovat.

O knize:

Příliš brzy unavená demokracie je časosběrný rozhovor Karla Hvížďaly s Jacquesem Rupnikem, který začal vznikat po 11. září 2001. Kniha mapuje témata od americké války s terorismem přes českou politiku a české dějiny až po světovou hospodářskou krizi na začátku roku 2009.

O autorech:

Jacques Rupnik je známý politolog specializující se na východní Evropu. Studoval na Sorbonně v Paříži a Harvardově univerzitě v Cambridgi. Od roku 1982 je profesorem na Institutu politických studií v Paříži. Je autorem několika knih o východní Evropě a evropské integraci.

Karel Hvížďala pracoval od 60. let minulého století v médiích (Mladý svět, Albatros), po návratu z německého exilu byl šéfreportérem MF Dnes, spoluzakládal časopis Týden. Působí jako novinář a spisovatel, publikoval přes dvacet knih rozhovorů s předními osobnostmi českého kulturního a politického života, pět próz, přes dvacet rozhlasových her.


________________________________________________________________________________

Kontakt:

Jitka Pourová, pourova@portal.cz, tel. 283 028 503, 724 635 671

Portál, s.r.o., Klapkova 2, 182 00 Praha 8, www.portal.cz

Alice Franzová, autogramiady@barvic-novotny.cz, tel. 774 884 675

Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno, www.barvic-novotny.cz