5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 9/2017

Jan Nejedlý, 2.11.2017

V listopadové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 9/2017

Autismus je sexy, pokud jím zrovna netrpíte

Jan Nejedlý, 2.11.2017

Autismus je sexy, pokud jím zrovna netrpíte Autismus se už dávno neřeší jen na uzavřených odděleních psychiatrie. Autistické děti přicházejí dnes i do běžných škol. Jak jim rozumět a jak s nimi jednat, jsme se ptali Martina Selnera, který pracuje v pražském stacionáři jako asistent dětí s poruchou autistického spektra. Je to svérázný muž se smyslem pro suchý humor, něco jako kdyby se Phil Marlowe nevěnoval zločincům, ale autistům. O své práci nejen vypráví, ale i píše. Vtipně a zároveň citlivě. Nedávno mu vyšla kniha Autismus & Chardonnay. Na rozdíl od Marlowa, který preferoval gimlet, koktejl z ginu a džusu, totiž dává přednost vínu.

Celý článek

Dítě v kuchyni, jídelně i kavárně. Jak v našich potomcích vypěstovat zdravý vztah k jídlu

Veronika Zavřelová, 2.11.2017

Dýňová polévka a pohanková kaše k obědu ve školní jídelně, pytlík přesolených chipsů převlečený za svačinu, městské čtvrti s veganským bistrem na každém rohu a koblihou za sedmdesát korun. Svět kolem jídla se, zdá se, trochu zbláznil.

Celý článek

Dítě v kuchyni, jídelně i kavárně. Jak v našich potomcích vypěstovat zdravý vztah k jídlu

Facebookové matky

Jan Nejedlý, 2.11.2017

Facebookové matky Přijdou domů, hodí tašku do kouta a často ještě v kabáte běží k počítači nastartovat Facebook (tedy pokud jej nemají rovnou v mobilu). Na mysli ale nemáme školáky, nýbrž jejich matky. Facebookové matky.

Celý článek

Jen se tak trochu říznout…

Daniela Kramulová, 2.11.2017

Na jednom z rodičovských internetových fór žádala o radu matka třináctileté dívky: Všimla jsem si, že Lucie má na předloktí tři rovnoběžné krvavé šrámy, všechny stejně dlouhé a s pravidelnými rozestupy. Tvrdila mi, že ji na zahradě poškrábal sousedův kocour. Opravdu může něco takového udělat kočka?

Celý článek

Jen se tak trochu říznout…

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy