5000
Kdo mi vypnul mozek? Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

38 dní bez jídla

Matyáš Zrno, 28.2.2017

Vít Šmilauer je mladým docentem na ČVUT, kde se věnuje víceúrovňovému výzkumu betonu. A nutno dodat, že ve svém oboru dosáhl světové proslulosti. Proslul ale i něčím jiným, alespoň mezi těmi, co ho znají. Vyléčil se z Crohnovy nemoci. Touto bolestivou – a v podstatě nevyléčitelnou – nemocí střev trpí 40 000 Čechů a jejich počet stále roste. Za posledních deset let skoro o padesát procent. Vít Šmilauer si ji vyléčil sám. Hladovkou.

Celý článek

38 dní bez jídla

Box není jen o mlácení

Veronika Kudová, 28.2.2017

Když se řekne box, řadě lidí se vybaví dva rozmlácení fighteři, kteří do sebe tlučou hlava nehlava. Většina lidí vnímá box jako velmi agresivní sport, ve kterém jde jen o to, druhého co nejvíce roztřískat, zranit, ublížit mu. Jenže – ne vždy to tak musí být. O co v boxu vlastně jde a jak do takového sportu zapadne žena?

Celý článek

Box není jen o mlácení

Být single je v módě

Zuzka Daňková, 28.2.2017

Singles – tedy lidé po třicítce žijící sami – bývají spíše předmětem opovržení jako sobečtí egoisté, kteří si chtějí jen užívat, cestovat a kteří jsou dobrým terčem obchodníků, protože mají dost času a peněz. Být single ale má i své výhody a navíc – málokdo vydrží být single věčně. Zuzka Filipová o tom ví svoje – žila jako single, cestovala a napsala o tom i knihu.

Celý článek

Být single je v můdě

Partner jako přítel

Radka Gottwaldová, 28.2.2017

Možná se vám to taky stalo, nebo se obáváte, že k tomu jednou dojde. Máte krásný vztah, ale časem se z něj začne vytrácet blízkost. Mezi partnery se vkrádá nevraživost a nepochopení a láska se pomalu vytrácí. Ani nevíte jak, a najednou vám připadá, že vedle sebe vidíte cizího člověka.

Celý článek

Partner jako přítel

Rodičovství ještě žádný soud nerozvedl

Matyáš Zrno, 28.2.2017

Je současná rodina a manželství v krizi, nebo se jenom mění jejich podoba? Je možné přestat být rodičem, stejně jako přestat být partnerem? A je rozumné prosazovat domácí porody? O tom mluvíme s rodinnými terapeuty Ludmilou Trapkovou a Vladislavem Chválou.

Celý článek

Rodičovství ještě žádný soud nerozvedl

Stránka: 1/11
1 2 3 4 5 
6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Škola komunikace