5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

Krize jako šance

Radka Liebezeitová, Andrea Květoňová, 29.8.2017

Zdá se vám toto slovní spojení protichůdné, nebo dokonce nesmyslné? Napadá vás, že z krize je nejlepší se co nejrychleji dostat, a s šancí ji vůbec nespojujete? Na první pohled se to může zdát logické. Krize ale opravdu může být příležitostí změnit svůj život. Je to šance na nový začátek. Šance, o kterou v danou chvíli vůbec nestojíme, ale kterou můžeme využít ve svůj prospěch a ke svému růstu. Je to ale jen šance. Nikoli pravidlo. Takže jak na to?

Celý článek

Krize jako šance

Volební psychoscan

Eva Kubová, 29.8.2017

Lidé si stěžují na politiky a často právem pochybují nejen o jejich kompetencích, ale i o jejich duševním zdraví. Škoda že u nás není běžnou praxí podrobit ty, kteří nám budou vládnout, předem jakémusi psycho scanu. Nebo aspoň symbolické psychologické zkoušce, abychom měli k dispozici víc než jen předvolební sliby.

Celý článek

Volební psychoscan

Potřebujeme alternativní školy?

Lenka Kadeřávková, 29.8.2017

Co řadě rodičů na běžných školách nevyhovuje? Chybí jim individuální přístup učitelů k dětem, podpora kritického myšlení, sebevědomí žáků, lepší příprava na budoucí život. A taky chtějí, aby jejich děti škola bavila a cítily se v ní dobře. Stále více rodin proto raději než klasické školní instituce volí ty alternativní. A ročně do toho investují desítky až stovky tisíc korun. Dělají dobře?

Celý článek

Potřebujeme alternativní školy?

Můžou nás emoce oklamat?

Taťána Nováková, 29.8.2017

Jak poznáte, že se vám někdo líbí? Asi nebudete jediní, pokud je vaším identifikačním faktorem šimrání, nebo jak se také říká, „motýlci“ v břiše či srdce tlukoucí jako o závod. Ale ukazuje nám pocit v břiše opravdu naše skutečné city? A jak moc se na něj spoléháme?

Celý článek

Můžou nás emoce oklamat?

Chceme manželství, ale nemáme na něj...

Matyáš Zrno, 29.8.2017

Ženská emancipace je produktem nezralého mužství. Kdyby byl muž skutečný chlap, nemusela by jeho roli v domácnosti zastupovat žena.

Celý článek

Chceme manželství, ale nemáme na něj...

Stránka: 1/11
1 2 3 4 5 
6666
Výroční konference Škola komunikace