5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

Příběh ketaminu. Od psychonautů k léčbě deprese

Jaroslav Petr, 30.5.2017

Ketamin začal sloužit počátkem 70. let v humánní a později i ve veterinární medicíně jako vysoce účinné anestetikum. Účinky této látky ale záhy objevili i vyznavači hnutí new age. Ketamin užívali v tabletách nebo ho kouřili, popřípadě si jej píchali do svalu.

Celý článek

Příběh ketaminu. Od psychonautů k léčbě deprese

Pubertou s asistentem v zádech

Petra Štarková, 30.5.2017

Každé dítě – i to zdravotně postižené – by mělo chodit do normální školy. To si myslí ministerstvo školství i většina rodičů takových dětí. Pochopitelně. Chtějí, aby jejich dítě nebylo sociálně izolované, mohlo trávit čas mezi svými vrstevníky a rozvíjet kamarádské a později i partnerské vztahy v přirozeném okolí svého bydliště.

Celý článek

Pubertou s asistentem v zádech

Psychopat se do armády nedostane

Matyáš Zrno, 30.5.2017

Jakými psychologickými testy musí projít adepti na vstup do armády a jakou roli má armádní psycholog? Jsou na tom dnešní mladí kluci skutečně o tolik fyzicky i psychicky hůře než ti z minulých generací? Je u vojáku běžný posttraumatický stresový syndrom a jsou jejich partnerské vztahy předem odsouzeny k neúspěchu? O tom mluvíme s majorem Ivem Zelinkou, zástupcem velitele chrudimských výsadkářů, který má za sebou tři bojová nasazení v Afghánistánu a absolvoval vysokou školu americké námořní pěchoty.

Celý článek

Psychopat se do armády nedostane

Utrpení mladého alkoholika

Matyáš Zrno, 28.4.2017

Na začátku byl e-mail. Mladý muž, říkejme mu třeba Petr, v něm obsáhle popisoval své bohaté zkušenosti s protialkoholní léčbou. Zkušenosti, které považoval v podstatě za ztrátu času. Postupy v léčebnách (správně v oddělení léčby závislostí) byly podle něj zkostnatělé a k ničemu.

Celý článek

Utrpení mladého alkoholika

IT generace a rodiče pod pantoflem

Ing. Jarmila Rýdlová, Ph.D., 28.4.2017

Spokojeně jsem si prohlížela své dílo – fotku, kterou jsem měla odeslat společně s požadovaným textem. Nejásala jsem nad svým vzhledem, ale nad skutečností, že jsem se skamarádila s programem na úpravu fotek.

Celý článek

IT generace a rodiče pod pantoflem

Stránka: 5/11
 3 4 5 6 7 
6666
Výroční konference Škola komunikace