5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

Partner jako přítel

Radka Gottwaldová, 28.2.2017

Možná se vám to taky stalo, nebo se obáváte, že k tomu jednou dojde. Máte krásný vztah, ale časem se z něj začne vytrácet blízkost. Mezi partnery se vkrádá nevraživost a nepochopení a láska se pomalu vytrácí. Ani nevíte jak, a najednou vám připadá, že vedle sebe vidíte cizího člověka.

Celý článek

Partner jako přítel

Rodičovství ještě žádný soud nerozvedl

Matyáš Zrno, 28.2.2017

Je současná rodina a manželství v krizi, nebo se jenom mění jejich podoba? Je možné přestat být rodičem, stejně jako přestat být partnerem? A je rozumné prosazovat domácí porody? O tom mluvíme s rodinnými terapeuty Ludmilou Trapkovou a Vladislavem Chválou.

Celý článek

Rodičovství ještě žádný soud nerozvedl

Jak vyzrát na frustraci

Ing. Jarmila Rýdlová, Ph.D., 31.1.2017

„Život není procházka růžovým sadem…“ „Jednou jsi dole, jednou nahoře…“ Jak dokládají tato časem prověřená rčení našich předků, občasný neúspěch je nutnou součástí života a bylo by bláhové očekávat, že se nám v životě bude dařit vše, na co sáhneme.

Celý článek

Jak vyzrát na frustraci

Muži v sintru

Ing. Alena Lochmannová, 31.1.2017

Když se za mnou zabouchl katr a za ním další a dozorce jej pokaždé důkladně zamkl, člověk jako by vstupoval do jiného světa. Světa, ve kterém jsou hodnoty většinové společnosti rozvolněny a logika života uvnitř je postavena na úplně jiných pravidlech. Jenže já nebyla jedním z nich. Nebyla a nejsem vězeňkyní, ale výzkumnicí-antropoložkou.

Celý článek

Muži v sintru

Láska ve 21.století

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Na svátek svatého Valentýna se můžeme – a právem – dívat jako na trik obchodníků. I tak ale ukazuje, že některé věci se prostě nemění. Vztahy mezi chlapci a děvčaty a muži a ženami jsou v životě člověka zásadní. Tak zásadní, že skoro polovina Čechů slaví svátek, o kterém před dvaceti lety neměli ani ponětí.

Celý článek

Láska ve 21.století

Stránka: 7/10
 5 6 7 8 9 
6666
Výroční konference Škola komunikace