5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Anča a Pepík učí děti odvaze a důvtipu

Jan Nejedlý, 5.5.2017

Výtvarnice Lucie Lomová (1964) je známá především jako autorka komiksů. Z její tvorby pro děti si získaly největší proslulost příběhy dvojice hlodavců Anči a Pepíka, které se dočkaly loutkové a nedávno i televizní adaptace. Jaká byla cesta myšek od původního nápadu až na televizní obrazovku?

Celý článek

Anča a Pepík učí děti odvaze a důvtipu

Vstřícnost podle pravidel. Zásady komunikace školy s rodiči

Daniela Kramulová, 5.5.2017

„V hodinách stále vyrušuje, žádám nápravu.“ Rodič dočte poznámku v žákovské knížce, vezme propisku a odpoví učiteli: „Nedojídá večeři a zapomíná vynést smetí, žádám nápravu.“ Klasický předinternetový rodičovský vtip naznačuje, že nedostatky v komunikaci školy s rodinou nejsou ničím novým. Problém však bývá na obou stranách.

Celý článek

Vstřícnost podle pravidel. Zásady komunikace školy s rodiči

Jak se za katedrou nezbláznit

Jan Nejedlý, 5.5.2017

Zprávy o tom, že na Jadranu každé léto sežere žralok alespoň jednu českou učitelku, jsou novodobou legendou. Také se s oblibou říká, že koncem školního roku pražské učitelky houfně odjíždějí do „lázní na Praze 8“, jak se přezdívá psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Tady už však nejde o pouhý žert. Konec školního roku bývá pro kantory extrémně stresující, takže o nervová zhroucení není nouze. Na to, jaké stresory učitele ohrožují a jak jim čelit, jsme se ptali psychoterapeuta Romana Peška, autora nedávno vydané knihy Jak se blázní v době blahobytu.

Celý článek

Jak se za katedrou nezbláznit

Mohou rodiče za agresivitu svých dětí?

Markéta Klempířová, 5.5.2017

Neovládají se, cloumá jimi vztek, nejsou schopné se koncentrovat, ubližují ostatním. Takových dětí je čím dál víc. Proč se to děje? Odkud se berou? Vinu hledejme nejdříve u sebe doma. Přibývá totiž neschopných rodičů. I o tom se debatovalo na konferenci Neurověda ve vzdělávání, která proběhla letos na jaře v Praze.

Celý článek

Mohou rodiče za agresivitu svých dětí?

Vážná nemoc. Jak to říct dětem?

Daniela Kramulová, 4.4.2017

Tajit skutečnost, nebo mluvit na rovinu? Když někdo v nejbližší rodině onemocní rakovinou, dospělí mnohdy chtějí dítě před touto informací „chránit“. Často však mají obavy, jestli by sami byli schopni dětskou reakci zvládnout. Jenže od chvíle, kdy padne verdikt o diagnóze, už nic není jako dřív, a děti to poznají i beze slov.

Celý článek

Vážná nemoc. Jak to říct dětem?

Stránka: 1/8
1 2 3 4 5 
6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Schola pragensis Rozumíme penězům Všechny učebnice pro základní a střední školy