5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Děti u bran temnoty

Jan Paclt, 5.10.2017

Duševní choroba se netýká jen samotného nemocného, ale i jeho bližních. Má nutkání vtahovat do svého černého víru vše kolem. Včetně dětí.

Celý článek

Děti u bran temnoty

Raťafák, plachťáky, lentilky pod kobercem…

Jiří Lacman, 5.10.2017

Stačí jedna rádoby vtipná poznámka o kozích nožkách a děvče na sebe deset let nevezme sukni, ačkoli má ve skutečnosti krásná štíhlá lýtka. Zmiňte se před citlivým hochem o plachťácích a celé dětství stráví zarostlý jak Ezau, aby dlouhými vlasy zakryl své domněle odstálé uši. Hypercitliví jedinci mohou na podobné glosy reagovat ještě hysteričtěji.

Celý článek

Raťafák, plachťáky, lentilky pod kobercem…

A jestli se o něj nebudeš starat, půjde z domu!

Daniela Kramulová, 5.10.2017

Snad každé dítě někdy vysloví přání mít doma zvířátko. Reakce rodičů se pohybují na široké škále od nadšeného souhlasu po striktní odmítnutí. V repertoáru některých rodin najdeme i podmínečnou variantu z našeho titulku, případně požadavek, jak má vypadat příští vysvědčení, aby si potomek zvířecího mazlíčka zasloužil. Co můžeme od dítěte reálně očekávat a co mu vztah ke zvířeti přináší?

Celý článek

A jestli se o něj nebudeš starat, půjde z domu!

Nemusíme být perfektní, stačí, když budeme dobří rodiče

Jan Nejedlý, 5.10.2017

Chceme být perfektní rodiče dokonalých dětí. Místo toho jsme vyčerpanými asistenty, taxikáři, sponzory a skalními fanoušky našich nespokojených potomků. „Stáváme se štvanci rozvoje svého dítěte,“ říká psycholožka Pavla Koucká. Zatímco ve světě vznikají vůči přehnaně aktivním stylům výchovy alternativy typu pomalé, jednoduché či líné rodičovství, Pavla Koucká přichází s vlastním konceptem uvolněného rodičovství. Je to koncept, o němž napsala knihu a který zároveň sama žije. Proto je její kniha hodně osobní, a proto takové byly i naše otázky.

Celý článek

Nemusíme být perfektní, stačí, když budeme dobří rodiče

Zdravý pokoj pro školáka

Daniela Kramulová, 5.9.2017

Nejčastější změny v bytě probíhají v dětských pokojích. K důležitým milníkům v jejich proměnách patří počátky školní docházky. Je to možná i poslední šance, jak do těchto prostor vnést bez lítého boje i náš estetický cit a představy o zdravém bydlení a životním stylu.

Celý článek

Zdravý pokoj pro školáka

Stránka: 1/8
1 2 3 4 5 
6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy