5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Tygr, nebo helikoptéra?

Veronika Zavřelová, 5.9.2017

Každou rodinu provázejí specifické výchovné a komunikační vzorce. Reflektují vlastní hodnoty, kulturní a geografické prostředí, ale také stereotypy a módní trendy ve společnosti. Způsoby komunikace nezůstávají jen za dveřmi domácností, ale mají i velký vliv na dynamiku vztahů rodič–dítě–učitel.

Celý článek

Tygr, nebo helikoptéra?

Natáčení filmů na základní škole

Marcel Šuslík, 5.9.2017

Natáčení krátkých hraných filmů na základní škole může mít blahodárný vliv na klima třídy jako každá skupinová činnost, když se povede. Výhodou je také vhodné začlenění filmování do výuky a možnost opakovaně se k výsledku vracet.

Celý článek

Natáčení filmů na základní škole

Vzdělání je poklad, který žádný mol ani rez nesežere

Jan Nejedlý, 5.9.2017

Na to, že je Daniel Herman ministrem kultury, bývá kolem něj mediálně docela živo. Z čeho pramení jeho postoje, které občas vyvolávají kontroverze? Jaké zkušenosti ho formovaly? Jaký význam přikládá vzdělání? A jak by dnešním dětem vysvětlil rozpory současného světa, k nimž politika často přispívá?

Celý článek

Vzdělání je poklad, který žádný mol ani rez nesežere

Podvyživení tlouštíci

Daniela Kramulová, 7.6.2017

Na prvním stupni základní školy jsem si občas od spolužáků vyslechla, že jsem „tlustoprd“. Dnes by tak dívku stejné postavy nikdo neoznačil. Ne proto, že tlustoprd je termín politicky nekorektní, ale proto, že by nikomu nepřipadala tlustá.

Celý článek

Podvyživení tlouštíci

Nezanášejte si mozek balastem

Markéta Klempířová, 7.6.2017

Lidská paměť funguje hierarchicky, ale není úplně jasné, na jakém základě si člověk něco zapamatuje a něco nikoli. Tušíme, že kvalita paměťové stopy je ovlivněna prožitkem. Pokud tedy děti něco učíme a vzbudí to v nich emoci, snáze si to zapamatují. Některé paměťové stopy jsou tak intenzivní, že je nezapomeneme nikdy.

Celý článek

Nezanášejte si mozek balastem

Stránka: 2/8
 1 2 3 4 5 
6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy