5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky

Ukázky

Děti dnes nemají šanci chovat se přirozeně

Mgr. Marie Těthalová, 5.9.2017

Příliš jim organizujeme čas, máme na ně přehnané nároky, a reakcí může být problémové chování. O tom, jak častý jev to je a jak s dětmi, které se nechovají podle našich představ, pracovat, hovoří speciální pedagožka Zdeňka Michalová.

Celý článek

Děti dnes nemají šanci chovat se přirozeně

Kocourek, který měl rád déšť

Jana Pokorná, 7.6.2017

Mít tak svoje zvířátko. Po tom touží snad každé malé dítě. Lukasovi, který je hrdinou knihy Kocourek, který měl rád déšť, možná ani nevěděl, že by rád měl domácího mazlíčka. Ale když se v den jeho narozenin u něj v pokoji objevili rodiče se starou krabicí od bot v ruce, věděl naprosto jasně, co si nepřeje. Rozhodně to nemají být nějaké obnošené boty. Měl už pomalu pláč na krajíčku, když se do narozeninové písničky, kterou mu zpívali tatínek s maminkou a taky starší brácha, kterému se říkalo Virbl, přimotalo nějaké kníkání. A pak se krabice začala klepat. V tu chvíli bylo jasné, že v krabici se schovává něco jiného než staré okopané polobotky. Víko se pomalu nazdvihlo, a ven vykouklo kotě. Kocourek černý jako uhel, kterému Lukas začal říkat Uhlík.

Celý článek

Kocourek, který měl rád déšť

Zub času a jeho pomocníci Překlep a Škraloup

Mgr. Marie Těthalová, 7.6.2017

Taky si někdy myslíte, že za to, že se vám něco rozbije, někdo může? Kniha Překlep a Škraloup, kterou napsali Tomáš Končinský spolu s Barborou Klárovou a jejímž spolutvůrcem-ilustrátorem byl Daniel Špaček, to dokazuje. Jak se všichni shodují, knihu si psali především pro sebe.

Celý článek

Zub času a jeho pomocníci Překlep a Škraloup

Aby léto nebolelo

PhDr. Helena Chvátalová, 7.6.2017

„Kam nechodí slunce, tam chodí lékař,“ říkávali naši prarodiče, kteří jako děti zažívali běhání naboso téměř bez oblečení, bez jakýchkoli krémů s ochranným faktorem, které v jejich dětství a mládí ani neexistovaly, a na konci prázdnin byli opálení „jak ašanti“. V současné době však lékaři před slunečními paprsky stále více varují…

Celý článek

Aby léto nebolelo

Školní zahrada jako prostor pro vzdělávání

Mgr. Marie Těthalová, 7.6.2017

Naprostá většina mateřských škol má svou zahradu, a mnohé ze školních zahrad se z místa, které slouží k „vyřádění“ dětí po společné činnosti, stává prostorem pro vzdělávání, hru, sport a samozřejmě také trochu toho divočení.

Celý článek

Školní zahrada jako prostor pro vzdělávání

Stránka: 3/11
 1 2 3 4 5 
6666