5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky

Ukázky

Errata

red, 6.9.2017

Milí čtenáři, kvůli technické chybě se v rubrice Hry pro školní družinu na straně 24 zářijového Informatoria 3-8 zatoulala jedna fotografie. Zde najdete návod kompletní. Za chybu se autorce i čtenářům velmi omlouváme.

Celý článek

Osobnost předškolního pedagoga

PhDr. Zora Syslová, Ph.D., 5.9.2017

Posuzovaná publikace přináší do předškolního vzdělávání nový úhel pohledu na osobnost učitele mateřské školy. Přestože se na publikaci podílelo jedenáct autorů, podařilo se editorkám sjednotit tex tak, aby tvořil konzistentní celek. Tento úctyhodný počet autorů, ale i jeho rozmanitost, způsobil, že se v knize podařilo pohlédnout na profesi učitele mateřské školy různými zornými úhly a zachytit klíčové problémy této profese v současnosti. Zmínit můžeme např. téma inkluzivního vzdělávání, diagnostické a intervenční role učitele mateřské školy, vztahy s rodiči.

Celý článek

Osobnost předškolního pedagoga

Venku za každého počasí

Mgr. Marie Těthalová, 5.9.2017

Děti z lesní mateřské školky Sedmikvítek v Mníšku pod Brdy si mohou hrát na zahradě, v lese a dokonce i v jurtě. K návštěvě Sedmikvítku jsem si vybrala konec června v domnění, že bude pěkně a že si užiju den na sluníčku a v lese.

Celý článek

Venku za každého počasí

Adaptace aneb přizpůsobení se novým podmínkám

Mgr. Erika Faltysová, 5.9.2017

Proces přizpůsobování každého konkrétního člověka je něčím vskutku jedinečným, osobitým a nevyhnutelným. Od prvního nadechnutí po porodu, prvního zažitého nepohodlí, prvního zážitku chuti, samostatné chůze i první rozbité bábovky na pískovišti, po nástup do MŠ, ZŠ, zaměstnání, partnerství, rodičovství.

Celý článek

Adaptace aneb přizpůsobení se novým podmínkám

Žáci se SVP mají právo na podpůrná opatření

PhDr. Helena Chvátalová, 5.9.2017

Co znamená inkluze, jaká podpůrná opatření (PO) mají být poskytována dětem a studentům se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), kdy může být pro třídu zřízena funkce asistenta pedagoga atd., o tom všem se dozvěděli účastníci konference Inkluze rok 1, kterou 17. května zorganizovala společnost Seminaria.

Celý článek

Žáci se SVP mají právo na podpůrná opatření

Stránka: 4/11
 2 3 4 5 6 
6666