5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky

Ukázky

Hurá na tábor!

Mgr. Marie Těthalová, 5.5.2017

Za chvíli tu bude léto a s ním dětské tábory, jejichž nabídka je nepřeberná. Táboroví vedoucí, ale také pedagogové, kteří s dětmi vyjíždějí na ozdravné pobyty a školy v přírodě, stojí před velkým úkolem. Jak zajistit, aby se děti na táboře nebo pobytu nenudily? Jaký program jim nabídnout? Zejména městské děti, které se do přírody tak často nedostanou, zaujmou klasické tábornické aktivity, které vymysleli staří zálesáci a které stále žijí. Mnohé z těchto klasických nápadů představuje kniha zkušeného táborníka Jiřího Červinky. V jeho knize se ale nevzpomíná na staré dobré časy, zálesácká klasika se zde prezentuje tak, aby ji bylo možné zahrnout do programu takových táborů, jako jsou příměstské nebo sportovní.

Celý článek

Hurá na tábor!

Strasti zkoušeného Standy

Jana Pokorná, 4.4.2017

Česká gramatika je plná různých záludností, o čemž vědí své nejen cizinci, kteří se snaží naučit česky, ale samozřejmě také školáci. Lenka Zemanová, která působí jako učitelka základní školy, se po své úspěšné knize Výři nesýčkují, kde se věnuje vyjmenovaným slovům, rozhodla připravit knihu pro všechny, kdo se trápí předponami s- a z-. Hrdinou její nové knihy je kluk Standa. Ve škole mu to moc nejde a o tom, že by si rozuměl se spolužáky, se také moc mluvit nedá. Když se ale ve třídě objeví nová holka, která si sedne na jediné volné místo, a to vedle Standy, a navíc se jmenuje Stáňa, tedy skoro stejně jako on, začne to být veselejší.

Celý článek

Strasti zkoušeného Standy

Sezóna alergií je tu

Mgr. Marie Těthalová, 4.4.2017

Zima je za námi a venku vesele kvete všechno, co může. Pylovým alergikům, začíná náročné období. Pyl, který se z květů roznáší po okolí, nám způsobuje nepříjemné potíže.

Celý článek

Sezóna alergií je tu

Do mateřské školy povinně. Už od září 2017

Mgr. Marie Těthalová, 4.4.2017

Od září 2017 se významně změní vzdělávání předškolních dětí v mateřských školách. Děti, které do konce srpna 2017 dovrší věk pěti let, totiž čeká povinný předškolní ročník, který budou moci plnit pouze ve školách zahrnutých v rejstříku škol a školských zařízení.

Celý článek

Do mateřské školy povinně. Už od září 2017

Shodná silueta

Mgr. Marie Těthalová, 4.4.2017

Najdi na každém řádku postavu, která je stejná jako první v řadě. (Identifikace shodného tvaru je důležitá pro budoucí čtení.)

Celý článek

Shodná silueta

Stránka: 7/11
 5 6 7 8 9 
6666