Portál.cz > Aktuality

Aktuality

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi tací, kteří tu chybu nevidí.

28.8.2017

Pro umělce bývá dyslexie vlastně darem, ale co ti ostatní? Dospělým i dětem s poruchami učení se snaží pomoci Alena Kupčíková a tým lidí. I letos najdeme na Dni Dyslexie workshopy odborníků, speciálních pedagogů, psychologů a umělců, kteří své zážitky s dyslexií skrze své umění předávají právě zde. Každý má právo na to být respektovaný, rozvíjet se v tom, co mu jde či v čem vyniká a nezaslouží si odsouzení společnosti kvůli špatnému vyjadřovaní v psaní, čtení či počítaní.

Celý článek

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi, ti kteří tu chybu nevidí.

Lidé s handicapem mají mnoho, čím mohou společnosti přispět

Marie Těthalová, 25.8.2017

Knihy Torey Hayden si získaly fanoušky v mnoha zemích světa a čeští čtenáři mezi nimi nechybí. Slavná autorka a speciální pedagožka zanedlouho navštíví Českou republiku, aby se zúčastnila turné s projektem ListOVáNí, který přináší scénické čtení knihy Zvíře.

Celý článek

Lidé s handicapem mají mnoho, čím mohou společnosti přispět

To je ono! Konečně základy psychologie zábavně a prakticky

25.8.2017

Hrnou se na vás doporučení, články, knihy. Vy jste přitom zahlceni konkrétními situacemi v práci a musíte je řešit. A když říkáme, že To je ono, pak víme, že potřebujete věcem rozumět v souvislostech. A Praktická psychologie pro manažery znamená, že je to praktické, stručné a vtipné. Abyste mohli číst v metru, před spaním, před začátkem porady. Abyste si věděli rady, i když jste na vše sami.

Celý článek

To je ono! Konečně základy psychologie zábavně a prakticky

Co nás nezabije, to nás posílí!

18.8.2017

Traumatické zážitky vedou velmi často k ohrožení psychického zdraví: k depresím, úzkostem nebo posttraumatickému stresu. Ale co když může trauma vést i k opačnému výsledku? K růstu a obohacení? Přesné tím se zabývá britský psycholog a psychoterapeut Stephen Joseph v této knize.

Celý článek

Co nás nezabije...

Jak vychovat děti a neuštvat se při tom? Zkuste uvolněné rodičovství

18.8.2017

Mnoho rodičů dnešní doby má pocit, že se musí dětem věnovat bez ustání, poskytnout jim maximální bezpečí, plnit všechna přání, obstarat každou jejich potřebu. Zkrátka, že musí být dokonalí. Výsledkem je, že jsou pak rodiče vyčerpaní a děti rozmazlené, nesoběstačné nebo přetížené. Cestu, jak se tomu vyhnout, nabízí zkušená psycholožka Pavla Koucká.

Celý článek

Uvolněné rodičovství

Stránka: 10/28
 8 9 10 11 12