Portál.cz > Aktuality

Aktuality

Dítě traumatizované v blízkých vztazích

28.8.2017

Jednou z nejhorších věcí, které se mohou přihodit dítěti, je, když mu osoba, která o něj má pečovat, naopak ubližuje. Traumata z těchto zážitků v dětství přetrvávají po celý život a v dospělosti mívají velice nepříjemné následky: větší náchylnost k užívání drog, alkoholismu či depresím nebo sklony k partnerskému násilí. Naše nová publikace se snaží toto citlivé téma komplexně uchopit a hlavně předat zkušenosti a doporučení pro terapii takovýchto traumat.

Celý článek

Dítě traumatizované v blízkých vztazích

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi tací, kteří tu chybu nevidí.

28.8.2017

Pro umělce bývá dyslexie vlastně darem, ale co ti ostatní? Dospělým i dětem s poruchami učení se snaží pomoci Alena Kupčíková a tým lidí. I letos najdeme na Dni Dyslexie workshopy odborníků, speciálních pedagogů, psychologů a umělců, kteří své zážitky s dyslexií skrze své umění předávají právě zde. Každý má právo na to být respektovaný, rozvíjet se v tom, co mu jde či v čem vyniká a nezaslouží si odsouzení společnosti kvůli špatnému vyjadřovaní v psaní, čtení či počítaní.

Celý článek

Mylujeme Den Dyslexie. Jsou mezi námi, ti kteří tu chybu nevidí.

Lidé s handicapem mají mnoho, čím mohou společnosti přispět

Marie Těthalová, 25.8.2017

Knihy Torey Hayden si získaly fanoušky v mnoha zemích světa a čeští čtenáři mezi nimi nechybí. Slavná autorka a speciální pedagožka zanedlouho navštíví Českou republiku, aby se zúčastnila turné s projektem ListOVáNí, který přináší scénické čtení knihy Zvíře.

Celý článek

Lidé s handicapem mají mnoho, čím mohou společnosti přispět

To je ono! Konečně základy psychologie zábavně a prakticky

25.8.2017

Hrnou se na vás doporučení, články, knihy. Vy jste přitom zahlceni konkrétními situacemi v práci a musíte je řešit. A když říkáme, že To je ono, pak víme, že potřebujete věcem rozumět v souvislostech. A Praktická psychologie pro manažery znamená, že je to praktické, stručné a vtipné. Abyste mohli číst v metru, před spaním, před začátkem porady. Abyste si věděli rady, i když jste na vše sami.

Celý článek

To je ono! Konečně základy psychologie zábavně a prakticky

Co nás nezabije, to nás posílí!

18.8.2017

Traumatické zážitky vedou velmi často k ohrožení psychického zdraví: k depresím, úzkostem nebo posttraumatickému stresu. Ale co když může trauma vést i k opačnému výsledku? K růstu a obohacení? Přesné tím se zabývá britský psycholog a psychoterapeut Stephen Joseph v této knize.

Celý článek

Co nás nezabije...

Stránka: 6/27
 4 5 6 7 8