Portál.cz > Aktuality

Aktuality

Zářijový DvouDen D

8.9.2017

Prázdniny skončily. Podzim se blíží. Prší čím dál častěji. Dny se krátí... Co s tím? Nejlepším řešením na všechny možné splíny je dobrá kniha! A proto tento víkend vyhlašujeme na našem e-shopu Dvojden D se slevou 20 % na vše! Zásobte se tuto sobotu a neděli výhodně knihami na celý podzim!

Celý článek

Osobnost předškolního pedagoga

1.9.2017

Naši řadu knih pedagogické praxe rozšiřuje novinka autorek Evy Svobodové a Miluše Vítečkové. Kniha se zaměřuje na nejdůležitější pracovní nástroj pedagogů v mateřské škole, kterým je jejich osobnost a schopnost sebereflexe. Je určena především stávajícím pedagogům MŠ, ale i jejich ředitelkám a ředitelům i budoucím učitelkám a učitelům v MŠ.

Celý článek

Osobnost předškolního pedagoga

Víly věnce vily. Ale z čeho? No přece z Vílího býlí!

1.9.2017

Do oblíbené řady „bylinkových pohádek“ přibyl nový přírůstek. A tentokrát je o bylinkách víc než kdy jindy: Vílí býlí aneb Tajemství kouzelného herbáře.

Celý článek

Vílí býlí

Obtíže jsou jako zámky - a jejich řešením jsou klíče

31.8.2017

Obtíže jsou jako zámky ve dveřích - je ovšem jedno, jak jsou tyto zámky složité, protože k otevření dochází pomocí klíče. Dokonce existuje i univerzální klíč (tedy terapeutická intervence), který bude fungovat v širokém spektru problémových situací. To je hlavní myšlenka nejvýznamnější knihy slavného psychoterapeuta Steva de Shazera, jednoho z průkopníků krátké terapie zaměřené na řešení.

Celý článek

Obtíže jsou jako zámky - a jejích řešením jsou klíče

Dítě traumatizované v blízkých vztazích

28.8.2017

Jednou z nejhorších věcí, které se mohou přihodit dítěti, je, když mu osoba, která o něj má pečovat, naopak ubližuje. Traumata z těchto zážitků v dětství přetrvávají po celý život a v dospělosti mívají velice nepříjemné následky: větší náchylnost k užívání drog, alkoholismu či depresím nebo sklony k partnerskému násilí. Naše nová publikace se snaží toto citlivé téma komplexně uchopit a hlavně předat zkušenosti a doporučení pro terapii takovýchto traumat.

Celý článek

Dítě traumatizované v blízkých vztazích

Stránka: 9/28
 7 8 9 10 11