Portál.cz > Semináře > Přehled psych. kurzů

KONEC SEBEPODCEŇOVÁNÍ!

Jak přežít ve společnosti, která stojí na výkonu a věčném srovnávání? Jak posílit vědomí vlastní hodnoty a budovat odolnost proti studu?


Lektorka: Iveta Clarke
Délka kurzu: jednodenní
Cena kurzu: 2500 Kč včetně DPH

Termín:

14. 10. 2016

Zaměření:

Tento seminář pro muže i ženy je o tom, proč je dobré stud pochopit a mluvit o něm; a také o tom, jak se proti němu dá vybudovat odolnost. Velmi přínosný kurz zvláště pro kouče a sebekoučink.

Jednodenní kurz je sestaven z 12 částí, čerpá z terapeutického programu americké socioložky Brene Brown a jejích výzkumů lidského studu a zranitelnosti. Od dětství v sobě formujeme a hýčkáme strach z toho, že když uděláme něco, v čem nejsme dost dobří, a v čem si tak moc nevěříme, bude to ostuda. Náš nepatřičný výkon bude odsouzen. Hrozí nám výsměch, nepřijetí, společenská degradace. Celý život se učíme skrývat tento strach z nedokonalosti - emoci zvanou stud - za společensky přijatelné kouřové clony.

Iveta Clarke, PCC, koučka

Znáte z časopisu Psychologie dnes!
Iveta Clarke pod osobním vedením Brené Brown absolvovala intenzivní certifikační výcvik "Connections Curricullum" v San Antoniu, Texas, zaměřený na pochopení sociálně psychologických souvislostí v oblasti lidského studu a jeho vlivu na mezilidské vztahy. Jako jediná v ČR má oprávnění tento materiál sdílet s veřejností. Iveta přináší tento výzkum do středoevropského kontextu a přidává k němu svoje zkušenosti - a samozřejmě - svoji podobu autenticity. O své spolupráci s Brené říká: “Brené je charismatická osobnost, která nejenže věří výsledkům své práce, ale sama je aplikuje ve svém životě a tím je absolutně autentická. Pro mě osobně bylo v tomto výcviku zásadní, že nabízí praktický způsob, jak posilovat naše sebevědomí a pocit náležitosti. V kontextu našich historických souvislostí neexistuje důležitější téma.” Obsah seminářů je určen pro všechny, které zajímají témata zranitelnosti, studu, empatie, a zejména odvahy k autentickému životnímu postoji.