Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ALENA ISABELLA GRIMMICHOVÁ

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes ALENA ISABELLA GRIMMICHOVÁ

Datum: 9.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Doporučuje ALENA ISABELLA GRIMMICHOVÁ

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
Pokud mám vybrat jednu nejoblíbenější knihu, pak je to asi Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho, který mne provází od dětství a stále ho mám ráda.

Co právě čtete?
Mám zlozvyk číst více knih najednou. Hromadím je kolem postele a přidávám k nim stále další, až hrozí zřícením. Momentálně mám na vrcholku hromady Stromu zbývá naděje Tomáše Halíka, Podstatu mystiky Evelyn Underhillové a Obrazy proměnění Anselma Grüna.

Váš tip na knihu z Portálu:
Velmi povedená je kniha Veroniky Kirschnerové a Radky Rubešové Hravé tvoření pro malá stvoření. Kniha je plná projektů na tvoření s malými dětmi. Autorky srší nejen výtvarnými nápady, ale i možnostmi využití výtvoru k další zábavě. Často máte pocit, že pouze omezený počet stran jim brání ve větším rozletu.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
Určitě si koupím knihu Iónie mezi mořem a nebem Zdeňka Kratochvíla a také jsem zvědavá na novou výtvarnou knihu Markéty Lukáčové, kterou připravuje nakladatelství Portál.

Alena Isabella Grimmichová se více než dvacet let profesionálně věnuje výtvarné činnosti. Zabývá se malbou na hedvábí, filcováním a řadou dalších technik. Na www.vytvarnetechniky.cz jsou k vidění její práce. Spolupracuje s mnoha časopisy, které se věnují ručním pracím. V Portálu nedávno vyšla její knížka Kouzlení s hedvábím.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0