Portál.cz > Aktuality > AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes PAVEL A HELENA HARTLOVI

AUTOŘI PORTÁLU DOPORUČUJÍ – dnes PAVEL A HELENA HARTLOVI

Autor: Petr Ráček | Datum: 19.3.2010

Březen – měsíc knihy a čtenářů je tu a vy si ho možná budete chtít zpříjemnit novou knížkou. Portál vám po celý březen bude přinášet tipy na zajímavé tituly, které doporučují naši autoři. Nenechte si ujít každý den na tomto místě jednu z našich autorských osobností.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY A ČTENÁŘŮ S TIPEM ZNÁMÉ OSOBNOSTI

DoporučujÍ PAVEL A HELENA HARTLOVI

Vaše nejoblíbenější kniha/knihy?
PH: A. de Saint-Exupéry - Malý princ.
HH: Saroyanův Tracyho tygr

Co právě čtete?
PH: Klaus Grawe: Neuropsychoterapie
HH: Haruki Murakami: Na jih od hranic, na západ od slunce

Váš tip na knihu z Portálu:
PH: Monografie britských autorů Louise Barret, Robin Dunbar, John Lycett: Evoluční psychologie člověka. Seznamuje čtenáře s nejnovějšími poznatky o vývoji psychických procesů a vlastností během evoluce a nevyhýbá se v těchto souvislostech ani diskusi o vývoji jazyka, sexuálním chování či výběru partnera.
HH: Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury – výpravná publikace se spoustou fotografií, která je nejen zajímavou četbou, ale také pastvou pro oči.

Na kterou knihu se těšíte, až se objeví na pultech?
PH: Hynek Jůn: Moc, pomoc a bezmoc v sociálních službách a ve zdravotnictví. Přečtu si ji docela určitě, protože strategie práce s klienty na neklidných a dalších zařízeních za pomoci KBT mne bude zajímat.
HH: Těším se na další knihu rozhovorů se senátorem Jaromírem Štětinou nazvanou Brutalita moci.

Doc. PhDr. Pavel Hartl, CSc., vystudoval pedagogiku a psychologii na Filozofické fakultě UK v Praze, kde přednášel na katedrách andragogiky a sociální práce. Věnuje se pedagogické psychologii, zejména psychologii učení, dále psychopatologii a psychoterapii. Publikoval řadu knih, skript i článků v odborných časopisech, přednášel na univerzitách v řadě zemí Evropy, v Kanadě a USA. V Portálu vydal Stručný psychologický slovník a spolu se svou ženou Helenou Psychologický slovník a novinku, která vyjde na jaře tohoto roku, Velký psychologický slovník.
PhDr. Helena Hartlová vystudovala andragogiku, pracovala jako redaktorka v nakladatelství technické literatury, několik let sbírala zkušenosti na Britské radě, spolupracovala na řadě evropských projektů jako překladatelka, redaktorka odborných textů a tlumočnice. Pro Portál zatím přeložila deset titulů a pracuje na jedenáctém.

Knihy Pavla Hartla a Heleny Hartlové v Portálu


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0