Portál.cz > Aktuality > Autoři Portálu doporučují – KAREL HVÍŽĎALA a JIŘÍ PŘIBÁŇ

Autoři Portálu doporučují – KAREL HVÍŽĎALA a JIŘÍ PŘIBÁŇ

Datum: 27.5.2014

Nechte se inspirovat tipy na zajímavé knížky, které čtou naši autoři. Každý měsíc vám představíme některé z nich. V červnu pro vás vybírají Karel Hvížďala a Jiří Přibáň.

hvpri

Co právě čtete?
KH: Floriana Illiese 1913
JP: J. R. Banker - Piero della Francesca: Artist and Man

Získaly si vás elektronické knihy?
KH: Zatím ne!
JP: Ano, ale jen v tom smyslu, že jsem si knihy začal kupovat současně v tradiční tištěné i elektronické podobě. Možnost převážet celou knihovnu v kindlu je úžasná, ale zrovna tak jsem vyznavačem „pomalého čtení“ a vůně tištěných knih.

Co Vás v současné době nejvíce profesně zaměstnává?
KH: Kromě obživného psaní připravuji na tento rok tři tituly: malou monografii fotografa Pinhole Blues Jiřího Stacha, rozhovory s Karolem Efraimem Sidonem s názvem 3 a výbor z vlastní esejistiky Braňme se, chtějí nás prodat Marťanům.
JP: Dokončování akademické studie o významu politické a ústavní suverenity v post-suverénní společnosti.

Na co se v nejbližší době těšíte?
KH: Na novou práci.
JP: Až do konce června hostuji na Evropské univerzitě ve Florencii, takže se nejvíc těším na víkendové výlety po Toskánsku.

Které tři knihy (z Portálu) byste doporučil čtenářům?
KH: Novinářům bych doporučil knihy Agenda Setting, Sociologii žurnalistiky a Systém médií v postmoderním světě (vše Portál).
JP: Vybral bych tituly z produkce dalších nakladatelství. Diarmaid MacCulloch: A History of Christianity, John Fowles: Mág, Amos Oz: Jak vyléčit fanatika

Medailonky:
Karel Hvížďala je známý český novinář a esejista, pravidelně se vyjadřuje k aktuálnímu dění v Česku. V Portálu vyšla řada jeho knih (Restaurování slov, Karel Jan Schwarzenberg - Knížecí život, Knížecí rozhovory s Karlem Schwarzenbergem,Jacques Rupnik – Příliš brzy unavená demokracie, Interviewer – Rozhovor s M. M. Marešovou,Mardata – Vzpoury v žurnalistice). Nejnovější je jeho rozhovor s Jiřím Přibáněm Tyranizovaná spravedlnost.

Jiří Přibáň vystudoval Univerzitu Karlovu a je profesorem právní filozofie a sociologie na velšské Cardiff University ve Velké Británii. Je autorem mnoha knih v angličtině a češtině, například Právní symbolismus, Disidenti práva nebo Sociologie práva. Vydal i dvě knihy o současné kultuře a umění – Pod čarou umění a Obrazy české postmoderny. Přednášel na mnoha univerzitách po celém světě. V Portálu vydal knižní rozhovor Tyranizovaná spravedlnost, který s ním vedl Karel Hvížďala (2013).


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0