Portál.cz > Aktuality > Ceny VVZPO pro knihy i časopisy Portálu

Ceny VVZPO pro knihy i časopisy Portálu

Datum: 16.12.2013

Portál byl letos mnohonásobně oceněn Vládním výborem pro zdravotně postižené občany. Ceny za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení získaly kniha Olgy Zelinkové a Miloslava Čedíka Mám dyslexii a časopisy Psychologie dnes a Rodina a škola.

Cenu za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení uděluje Vládní výbor pro zdravotně postižené občany od roku 1994. V letošním ročníku bylo hodnoceno 89 prací, které posuzovala nezávislá devítičlenná porota.

Ceny jsou udělovány těm dílům, která nejvhodnějším a nejlepším způsobem upozorňují na problematiku zdravotního postižení. Hlavním měřítkem při jejich posuzování je tedy to, jak může přihlášená práce oslovit širokou veřejnost, seznámit ji s danou problematikou a pozitivně ovlivnit její přístup k osobám se zdravotním postižením. Ceny jsou udělovány ve 3 kategoriích – tiskové, rozhlasové a televizní.

Na slavnostním vyhlášení cen 6. 12. 2013 byla čestná uznání v tiskové kategorii předána autorům knihy Mám dyslexii Olze Zelinkové a Miloslavu Čedíkovi, šéfredaktorce Psychologie dnes Daniele Kramulové a šéfredaktorce Rodiny a školy Nině Rutové.

Čestné uznání: Olga Zelinková, Miloslav Čedík: Mám dyslexii . Průvodce pro dospívající a dospělé se specifickými poruchami učení (Portál)
 Publikace je určena široké veřejnosti, seznamuje se specifiky jednotlivých poruch učení, poskytuje rady, jak se s poruchou vyrovnat a žít s ní. Zaměřuje se na věkové kategorie dospívajících a dospělých, kterým se doposud příliš pozornost nevěnovala, a také na jejich rodiče, partnery, středoškolské a vysokoškolské učitele i zaměstnavatele.

 

 

 

Čestné uznání: časopis Psychologie dnes z nakladatelství Portál
 Časopis se za pomoci skvěle vybraných autorů a jejich článků problematice zdravotně znevýhodněných lidí systematicky a obšírně věnuje.

 

 

 

Čestné uznání: Nina Rutová: Ve škole s autisty (Rodina a škola č. 8/2012)
 Autorka v článku výstižně a podrobně popisuje klady i zápory integrace žáků a studentů s poruchou autistického spektra v běžné škole, konkrétně v pražské Základní škole a Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského.

 

 

 

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením si připomínáme každoročně 3. prosince již od roku 1981, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů poprvé vyhlášen. Jeho cílem je přispět k plnění závazku mezinárodního společenství k zvyšování míry integrace zdravotně postižených osob do společnosti.

Každý rok je v rámci Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením stanoveno konkrétní téma, které určuje oblast, na niž má být zaměřena hlavní pozornost v příštím období. Tématem pro letošní rok bylo „Prolamování bariér a vytváření podmínek pro zapojení všech osob se zdravotním postižením v rámci inkluzivní společnosti".

IMG_6634_m IMG_6641_m
Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0