Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Cyril Höschl

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Cyril Höschl

Datum: 21.9.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Vydávat knížky je už po staletí ta nejzáslužnější, i když možná často nevděčná činnost. Nepřináší kdovíjaké zisky, ale mnohdy působí radost, poučení a vnitřní zadostiučinění jak těm, co knihy stále čtou, tak těm, co je dělají, i těm, kteří je píší. Kniha je útvarem prastarým, ale překvapivě trvalým. Jako forma přežívá i média mnohem modernější, včetně cédéček a digitálních zápisů na nejistých nosičích. Snad jen slovo vytesané do kamene vydrží déle. Vím, že všichni musí jít s dobou a přesunout se i na elektronické nosiče. Přesto kniha trvá a i nadále bude nejen slovem, ale i vůní a šustěním papíru. Každé narozeniny, kterých se nakladatel, vydavatel i knihkupec dožije, si zaslouží řádnou oslavu. Zejména, když se slaví již čtvrt století. Portálu přeji stále dobrý vkus, široké čtenářstvo a silnou imunitu vůči povětrnostním poruchám.

hoschl_cyril_kde_bydli_lidske_duse

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych., je profesor psychiatrie, známý popularizací vědy také v laické veřejnosti. Mezi jeho zájmy patří biologická psychiatrie, klinická psychofarmakologie, psychoneuroendokrinologie a etologie. V Portále mu vyšly rozhovory s Jeronýmem Janíčkem Cyril Höschl: Kde bydlí lidské duše (2004), které jsou k dostání i jako e-kniha.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0