Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Ivan Klíma

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Ivan Klíma

Datum: 10.8.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

Situace na knižním trhu je pro nakladatele, který usiluje o to, aby vydával jen hodnotnou literaturu, stále obtížnější. Svádí to i dobré nakladatele, aby si občas vypomohli nějakým lehčím, ale přitažlivějším dílem. Oceňuji, že Portál zůstává důsledně věrný kvalitě, a přeju mu, aby se mu za to dostalo přízně a věrnosti všech, kdo takovou literaturu čtou, protože ji potřebují k životu.

Ivan Klíma

jak_daleko_je_slunce

Ivan Klíma patří k nejznámějším českým autorům, jeho dílo je rozsáhlé a žánrově pestré a zahrnuje prózu, dramata, reportáže, eseje, fejetony i knížky pro děti. V 50. a 60. letech 20. století pracoval jako redaktor a přispěvatel několika časopisů a novin, působil také v nakladatelství Československý spisovatel. Od r. 1970 mohl publikovat jen v samizdatu a exilu a živil se dělnickými profesemi. Je nositelem mnoha ocenění, mj. Ceny Franze Kafky, Ceny Karla Čapka, Ceny Ferdinanda Peroutky, Magnesie litery aj.

V Portále vydal své dětské knihy Jak daleko je slunce (2011) a Kokrhací hodiny (2012), které vyšly v aktualizovaném vydání a s ilustracemi Hany Pavlátové, dcery Ivana Klímy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0