Portál.cz > Aktuality > Co přeje Portálu k 25. narozeninám Viktor Lechta

Co přeje Portálu k 25. narozeninám Viktor Lechta

Datum: 2.3.2015

Portál spojil své působení s mnoha autory, ilustrátory, překladateli a dalšími spolupracovníky. Jejich přání nás těší a povzbuzují. Celý rok se s Vámi o ně budeme dělit.

lechta_b

Keď sa po rozpade Československa postupne rozpadlo aj Slovenské pedagogické nakladateľstvo, mnohí slovenskí autori, ktorí mali ambície publikovať svoje práce v renomovaných nakladateľstvách, boli zneistení. Našťastie veľmi skoro vzniklo nakladateľstvo Portál ako istota jedného z mála serióznych a mienkotvorných nakladateľstiev v našom regióne, ktoré poskytlo mediálny priestor aj autorom zo Slovenska. Pri hodnotení jeho 25-ročnej činnosti si treba uvedomiť, že publikačný rádius Portálu už dávno prerástol hranice jedného odboru, jednej krajiny a jedného média: trans-disciplinárne, trans-nacionálne a trans-mediálne publikácie sú toho obdivuhodným dôkazom. Nech sa Portálu v tomto úspešnom trende i naďalej darí!

Viktor Lechta

Prof. PhDr. Viktor Lechta, Ph.D., je přední slovenský logoped, šéfredaktor Efety,vědecko-odborného časopisu o komplexní rehabilitaci lidí s postižením. Dlouho vedl také katedru logopedie Pedagogické fakulty Univerzity Komenského a Katedru klinické logopedie Slovenské zdravotnické Univerzity v Bratislavě. Vydal řadu odborných a vědeckých publikací. V Portálu vyšly jeho knihy Symptomatické poruchy řeči u dětí , Koktavost, Základy inkluzivní pedagogiky . Je hlavním autorem knihy Diagnostika narušené komunikační schopnosti , Terapie narušené komunikační schopnosti a spoluautorem učebnice Klinická logopedie, rádce pro rodiče Když naše dítě nemluví plynule a monografie Diagnostika narušené komunikační schopnosti u dospělých .

V zahraničí mu v poslední době vyšla publikace Lechta,V.-Kudláčová,B .(eds): Reflection of Inclusive Education of 21st Century in Correlative Scientific Fields (Frankfurt n. M.: Peter Lang Publishing, 2013)


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0