Portál.cz > Aktuality > ČTENÍ NA PRÁZDNINY

ČTENÍ NA PRÁZDNINY

Datum: 28.6.2012

Patříte také k těm, kteří si dovolenou bez knihy nedovedou představit? A víte už, co si letos v létě přečtete? Portál vám představuje některé z letošních knižních novinek, které by pro letní pohodu na chalupě, u moře nebo kdekoli jinde mohly být tím správným tipem.

ROZHOVORY

prekopova_jirina_sturma_jaroslav_vychova_laskou

Pavla Koucká: Jiřina Prekopová, Jaroslav Šturma – Výchova láskou

Klíčovou myšlenkou knižního dvojrozhovoru je, že lidem chybí láska a přebývá pýcha. S takovým světem je něco špatně. Proto si dětští psychologové Jiřina Prekopová a Jaroslav Šturma vybrali jako své poslání obnovu lásky v rodinách. Jejich myšlenky se opírají o desítky let praxe, jsou logické a strhující. Mohou být inspirací k tomu, jak zlepšit vztahy se svými blízkými.BELETRIE

tyrana

Dianne Schwartz: Týraná

Skutečný příběh ženy, kterou manžel fyzicky i psychicky týral. Trvalo dlouho, než v sobě Dianne našla sílu a vzepřela se. Silný příběh autorka doplnila zajímavými reflexemi - proč si za muže vybrala právě násilníka, jak se jejich vztah vyvíjel. Román, který může pomoci podobně trpícím osobám najít sílu pro své rozhodnutí vystoupit ze začarovaného kruhu domácího násilí.PRO INSPIRACI

duse_sexu

Thomas Moore: Duše sexu

Ústředním tématem knihy je lidská sexualita, které autor navrací její původní význam. Sex chápe jako prožitek duše a lidský život jako akt lásky ve všech jeho rovinách. Sex má nezměrnou spirituální a morální dimenzi. Moore ji objevil za pomoci mýtů, umění, náboženských zvyků, literatury, filmu i zkušeností svých klientů. Jejich prostřednictvím připomíná, že sex nám umožňuje dotknout se dokonalosti a cítit, že život má smysl. Kniha nabízí čtenáři cestu, jak se stát v životě více milujícím.DOVOLENÁ S DĚTMI A HRY

pohadky_pod_polstar

Zuzana Pospíšilová: Pohádky pod polštář

Pohádky pro kluky i pro děvčátka v osmi tematických okruzích - ze světa zvířat, ze světa pohádkových bytostí, ze školky apod. Jednotlivé pohádky na sebe nenavazují, dítě si může pokaždé vybrat k poslechu nebo ke čtení libovolný příběh.

dokreslovacky_pro_male_i_velke_umelce

Bill Zimmermann, Tom Bloom: Dokreslovačky pro malé i velké umělce

Čtenář-kreslíř má podle instrukcí dokončit celostránkové obrázky: dokreslit je, dobarvit, doplnit k nim slova. Úkoly nevyžadují prakticky žádnou přípravu a pro užití knížky neexistují žádná pravidla, každý se za její pomoci může stát umělcem. Tvořivost totiž nemá pravidla!

strasidlo_doudlo_RGB

Miroslav Krejča: Strašidlo Doudlo

Soubor pohádek vypráví o malém strašidýlku Doudlu z lesa Svákova u Soběslavi. Je to takové strašidýlko začátečník, o strašení toho ještě moc neví. Poznává, jak to na světě chodí, a společně s lesními zvířaty chrání studánku a celý les proti těm, kdo škodí a nemají dobré úmysly.

trenujte_si_mozek

Philip J. Carter, Kenneth A. Russell: Trénujte si mozek

Pestrá sbírka více než 500 zábavných úkolů pro každého k procvičování slovní zásoby i verbální inteligence, logického myšlení, prostorové představivosti apod. Obsahuje přesmyčky, doplňovačky, číselné a logické řady i další typy úloh ke zlepšení výkonu mozku a k plnému využití jeho potenciálu. V závěru knihy nechybí řešení všech úloh

proc_asi_chrti_ocasem_vrti

Arnošt Vít: Proč asi chrti ocasem vrtí?

Proč asi chrti ocasem vrtí? Umí kokr kokrhat? A co láká ovčáka? Pro všechny čtenáře, kteří chtějí znát odpovědi na tyto otázky, je určen soubor vtipných a půvabných básniček, které poučí i pobaví.

anezka_se_tesi_na_miminko

Lenka Rožnovská: Anežka se těší na miminko

Malé Anežce se brzy narodí bráška nebo sestřička. Ale kdy to brzy skončí? A jak se vlastně miminko dostalo mamince do bříška? Takové otázky se honí Anežce hlavou. Kdo jí odpoví? Živě vyprávěný příběh vypráví, jak rodiče malou holčičku připravují na narození sourozence.

z_kromerize_do_parize

Robin Král: Z Kroměříže do Paříže

Co vás čeká v Telči? Co vymysleli v Lázních Jeseník? Chcete se vydat na cestu z Kroměříže až do Paříže? Tato knížka vás na takovou cestu s šedesáti zastaveními vezme. Zastavení – básničky vtipně reagují na příběhy, legendy i současné reálie českých i zahraničních měst.

novy_domek_pro_mysku

Petr Horáček: Nový domek pro myšku

Jak může myška dostat velké jablko do svého malinkého obydlí? Nezbude jí nic jiného, než si najít jiné, o něco větší bydlení. Všechny domečky, které cestou potká, ale už mají svého nájemníka. Jak její putování za novým domkem asi dopadne?

 Více o knihách z Portálu najdete v e-shopu: http://obchod.portal.cz/


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0