Portál.cz > Aktuality > DO JIČÍNA ZA POHÁDKOU

DO JIČÍNA ZA POHÁDKOU

Autor: Petr Ráček | Datum: 5.9.2009

Vezměte děti a pojeďte na výlet do Jičína! V tomto malebném východočeském městě se koná už 19. ročník kulturního festivalu Jičín – město pohádky. Od 8. do 13. září se tu určitě nebudete nudit. Na dospělé i děti tu čeká pestrý program - zpívání, malování, tanec, muzicírování, pouliční divadlo, kejkle i jarmark. A to ještě zdaleka není všechno.

Ústředním tématem letošního ročníku je „Pohádka v krajině - krajina v pohádce“. Proto se program ponese hodně v duchu putování a vy se můžete zúčastnit např. pohádkové vlastivědné projížďky na bicyklech kolem Jičína, sobotní jízdy vlakem taženým legendární parní lokomotivou Albatros z Jičína do Martinic v Krkonoších nebo nedělního výletu historickým parním vláčkem do Českého ráje, kde vám pořadatelé slibují překvapení.

K cestám patří občas i bloudění, proto v Jičíně najdete zábavné labyrinty k procházení, tvůrčí dílny na jejich výrobu a přijede i soutěžní pořad Bludiště České televize. Tvůrčí dílny nabídnou i jiné aktivity, stejně jako další místa v Jičíně, kde bude možné soutěžit, zazpívat si nebo poslouchat muziku, v Biografu Český ráj se podívat na film nebo ochutnat kulinářské speciality.

Nebudou chybět ani programy zaměřené na knížky – výstavy, autogramiády, besedy, přednášky. Nezapomeňte navštívit prodejní výstavu Rosteme s knihou, která Vám nabídne to nejlepší z knížek pro děti, mezi nimiž najdete i tituly nakladatelství Portál.

Více o festivalu Jičín – město pohádky najdete zde: http://www.pohadka.cz/jicin-mesto-pohadky/.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0