Portál.cz > Aktuality > Edice Spektrum těsně před 100. titulem změnila vizáž! Proužek spektra oživuje černobílé foto.

Edice Spektrum těsně před 100. titulem změnila vizáž! Proužek spektra oživuje černobílé foto.

Datum: 11.4.2016

Pesimisté tvrdí, že každá změna je k horšímu. My si myslíme, že obálka jedné z nejznámějších edičních řad zasluhovala oživit „kabátek“ už dlouho a že jí to prospělo. Abyste však tituly z oblíbené řady nehledali v knihkupectvích dlouho, zvolili jsme výraznou a moderní vizáž obálky.

Edice Spektrum těsně před 100. titulem změnila vizáž! Proužek spektra oživuje černobílé foto.

Edice Spektrum patří k hlavním řadám nakladatelství Portál. Vychází od roku 1998 a v letošním roce dosáhne kulatého 100. svazku. Zaměření edice je orientováno na psychoterapeuty a psychology, ale oblíbili si ji i laičtí zájemci o témata spojená s terapií, sebepoznáním, psychickým zdravím a rozvojem. Jejich odborná úroveň a zpracování totiž obvykle nejdou na úkor čtivosti a obecné srozumitelnosti, čímž se odlišují od akademické a studijní literatury na straně jedné a povrchnímu a nesolidnímu zjednodušenému zpracování na straně druhé.

Nejoblíbenějším autorem Spektra je Heinz Peter Rohr. Naučte se mít rádi.

K edici Spektrum patřila i nezaměnitelná grafická a výtvarná podoba, která jasně signalizovala spojitost celé řady. Barevné hřbety knih této edice v nejedné knihovně skutečně vytvářejí spektrum psychologických a psychoterapeutických témat a směrů, které jsou zde prezentovány.

V současné době jsme však usoudili, že je na čase výtvarnou a grafickou úpravu knih změnit – viz naše novinka Vina, aby do nového pololetí a s přechodem do první stovky titulů vstoupila edice s novou energií a v moderním kabátu. Barevné reprodukce uměleckých děl na obálce nahradí střízlivější černobílá fotografie, jejíž vnitřní souvislost s tématem knihy bude prvním podnětem pro budoucího čtenáře. Umístění autora a názvu na obálce bude pružněji reagovat na její výtvarný charakter, takže bude každá kniha vyhlížet svébytněji a jednotlivé tituly vedle sebe nebudou působit uniformně. Jednotícím prvkem bude nicméně barevný pruh, upomínající na princip spektra, který dal edici své jméno. Každá kniha bude mít svou barvu, která se bude odrážet na hřbetu a zadní obálce, takže její barevná identifikace bude i nadále zachována.

Věříme, že grafická a výtvarná proměna edice Spektrum jen podtrhne naše přesvědčení, že jde o jednu z páteřních řad produkce nakladatelství Portál, jíž stále věnujeme mimořádnou pozornost a péči. Doufáme, že věrní čtenáři Spektra přijmou tuto změnu s pochopením a zájmem a že knihy této řady budou i v budoucnu plnit svou úlohu kvalitního a inspirativního čtení jak pro odborníky, tak širší skupinu vzdělaných a přemýšlivých lidí pracujících na svém rozvoji.

Vaše redakce


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0