Portál.cz > Aktuality > ELEKTRONICKÉ UČEBNICE JSOU NEJPRODÁVANĚJŠÍMI E-KNIHAMI PORTÁLU

ELEKTRONICKÉ UČEBNICE JSOU NEJPRODÁVANĚJŠÍMI E-KNIHAMI PORTÁLU

Datum: 30.4.2012

Nakladatelství Portál připravilo další nové tituly v elektronické podobě. Celkově jich nabízí už dvacet čtyři a převažuje mezi nimi odborná literatura. Během roku se jejich počet dále navýší.

Mládež a delikvence autorské dvojice Oldřich Matoušek a Andrea Matoušková a Etnické konflikty od Filipa Tesaře jsou dvěma novými učebnicemi prodávanými také v elektronické podobě. Portál tak navázal na dosavadní dobrou zkušenost s prodejem odborných knih v e-formátu. Základem produkce Portálu je právě odborná literatura z oboru psychologie, pedagogiky a sociální práce, proto i nabídka e-knih kopíruje celkové zaměření nakladatelství.

Nejprodávanějšími e-knihami Portálu za rok 2011 byly:
Zbyněk Vybíral – Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci (učebnice, obor psychologie)
Barbara Gordon – Tančím tak rychle, jak dokážu (psychologický román)
Jan Sokol – Člověk a náboženství (učebnice, obor religionistika/filozofie)
Čtenářský zájem za čtyři měsíce letošního roku zatím žánrově kopíruje loňský rok. Nejprodávanější e-knihou Portálu je nyní učebnice Pozitivní psychologie od Jara Křivohlavého.

Mezi dalšími nabízenými tituly jsou také:

  • odborné knihy – Cesta životem (P. Říčan), Filosofická antropologie (J. Sokol), Restaurování slov (K. Hvížďala), Srovnávací pedagogika (J. Průcha), Sociologie zločinu (J. Jandourek), Sebepoznání (D. Kuneš), Slovník mediální komunikace (I. Reifová)
  • beletristické romány a rozhovory – Ptal jsem se cest (T. Halík), Nemůžu se zastavit (J. Topol)
  • knihy krátkých zamyšlení – Vlídná povzbuzení na každý den (J. Schultz), Laskavé slovo na každý den (P. Weissman)
  • rádci pro rodiče a knihy o životním stylu – Rodina a práce – jak je sladit a nezbláznit se¨(M. Marksová-Tominová), Manželská a rodinná trápení (P. Šmolka, J. Mach)
  • knihy her – Hry do kapsy I - V (S. Hermochová, J. Neuman)

Celkem Portál prodává dvacet čtyři elektronických knih.

Aktuálně nakladatelství připravuje tři další učebnice – Základy psychologie emocí (I. Stuchlíková), Úvod do filosofie (A. Anzenbacher) a Psychometrika (T. Urbánek, D. Denglerová, J. Širůček). A na podzim chce uvést na trh v elektronické podobě oblíbený román Torey L. Hayden Spratek.

Portál nabízí e-knihy už od 1. 12. 2010, do nového projektu se pustil nejprve s firmou Warbler, nyní jeho e-knihy prodávají také portály E-reading, Wooky, Palmknihy a Kosmas. Od začátku se Portál soustřeďuje především na kvalitu e-knih, tzn. dobře čitelné texty, zachovávající českou diakritiku, v případě odborných knih s dobře zpracovaným poznámkovým aparátem apod.

Více o e-knihách z Portálu: http://obchod.portal.cz/menu/e-knihy/


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0