Portál.cz > Aktuality > HALÍK, DOSTATNI, MALÝ – DEBATNÍ VEČER

HALÍK, DOSTATNI, MALÝ – DEBATNÍ VEČER

Datum: 26.4.2011

Nakladatelství Portál vás zve na debatní večer u příležitosti vydání nové knihy rozhovorů Tomáše Halíka Smířená různost. 18. 5. v refektáři kláštera u Sv. Jiljí v Praze budou Tomáš Halík, jeho knižní interviewer Tomasz Dostatni a Václav Malý hovořit o současných podobách české a světové religiozity.

barokní refektář dominikánského kláštera u Sv. Jiljí, vstup Jilská ul. 7a

středa 18. května 2011 v 19.30 hodin

Jsme opravdu nejateističtější zemí světa? Jak silná a sebejistá je sekularizace v České republice? Co je pravdy na tzv. „plaché české zbožnosti“? Je skutečně v celosvětovém měřítku nejdynamičtěji se rozvíjejícím náboženstvím islám? Jak vypadá světová mapa křesťanství? Blíží se nový konflikt mezi euroamerickým „severním“ křesťanstvím a „jižním“ křesťanstvím třetího světa? Hrozí katolické církvi podobné schizma, jaké právě zmítá církví anglikánskou?

Nad těmito a dalšími otázkami budou spolu s Tomášem Halíkem, který se jim dlouhodobě věnuje, debatovat osobnosti, jež mají taktéž bezprostřední hlubokou zkušenost jak s českým, tak i zahraničním prostředím. Tomasz Dostatni OP vede v polském Lublinu nadaci Ponad Granicami, která pořádá setkání významných polských a zahraničních osobností. Dostatni se zabývá především židovsko-křesťanským dialogem a vztahem církve a sekulární společnosti. Českou církev a společnost dobře zná, sám v Praze několik roků působil. Pozvání k debatnímu stolu přijal také pražský biskup Václav Malý, který se jako předseda rady Iustitia et pax při České biskupské konferenci intenzivně věnuje také otázkám dodržování lidských práv, a to nejen vůči křesťanům ve světě. V poslední době tak navštívil Bělorusko, Kubu, Čínu či Írán. Večerem provází Norbert Schmidt, redaktor teologické revue Salve a vedoucí Centra teologie a umění.

Debatní večer s prezentací nové knihy Tomáše Halíka pořádají Centrum teologie a umění při KTF UK, nakladatelství Portál a centrum Dominikánská 8 při klášteře sv. Jiljí v Praze.

Pozvánka zde

Více o knize


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0