Portál.cz > Aktuality > KNIHA K 80. NAROZENINÁM JAROSLAVA MEDA

KNIHA K 80. NAROZENINÁM JAROSLAVA MEDA

Datum: 19.3.2012

Stařec a med – to je název nové a ojedinělé knihy v produkci Portálu, sborníku k osmdesátinám Jaroslava Meda. Jaroslav Med, literární historik, spisovatel a básník, je celý život obklopen množstvím zajímavých osobností, které se rozhodli popřát mu k jeho životnímu jubileu literární formou. Jedním z editorů sborníku je Zdeněk Jančařík, šéfredaktor Portálu.

9788026201014

Ve sborníku k osmdesátinám Jaroslava Meda se sešli autoři z různých stran: spisovatelé a básníci (Šiktanc, Topinka, Kuběna, Doležal, Nuska, Mertl, Švanda), teologové a kněží (Petráček, Holub, Pospíšil, Nosek), literární vědci a historikové (Trávníček, Šebek, Bedřich), výtvarníci a nakladatelé (Ševčík, Šulc, Krumphanzl), ba i dva jeho osobní lékaři (Mucha, Vokman) a další. Ti všichni tvoří společenství kolem literárního historika a kritika, spisovatele i básníka, ale především krásného člověka, „starce“ Jaroslava, který je svou uhrančivou osobností a espritem spojuje jako zlatavou lepkavou tekutinou, která je skryta v jeho jméně. Vznikla tak jedinečná kniha, kterou ocení nejen přátelé Jaroslava Meda, ale mnozí čtenáři, kteří milují především katolickou spirituálně orientovanou literaturu.

Editory sborníku jsou Martin Bedřich a Zdeněk Jančařík (eds.).

Více o knize Stařec a med


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0