Portál.cz > Aktuality > MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ S KNÍŽKOU

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ S KNÍŽKOU

Datum: 24.5.2010

Děti brzy oslaví svůj mezinárodní svátek. Potěšte je hezkým dárkem – nakladatelství Portál vám nabízí některé horké novinky ze své produkce pro děti.

Více o každé nabízené knize zjistíte proklikem jejího názvu.

ŘÍKADLA PRO NEJMENŠÍ

Ještě nemáte třetí díl říkanek Romany Suché? Právě vyšel a jmenuje se Dovádivé básničky pro kluky a holčičky . Neváhejte a pusťte se s dětmi do dovádění a her a užijte si společně veselé chvíle, při nichž se děti i něco nového naučí. Pomůžou vám při tom i ilustrace Venduly Hegerové.

Anebo to zkuste s Veršovanou encyklopedií. Najdete v ní s dětmi přes 550 hesel ze světa kolem nás, doplněných ilustracemi Edity Plickové. Hesla mají podobu básniček a jsou řazena abecedně i barevně podle témat. Opravdu velká „první“ kniha pro nejmenší čtenáře.

POHÁDKY

Pohádka potěší vždycky, a pokud vsadíte na víly, úspěch je zaručen. Zákeřné keře jsou napínavým příběhem, v němž mají víly za úkol zachránit jejich kamarádku Vincencii, kterou zaklel zlý čaroděj. Podaří se jim to?

Rádi byste dětem večer přečetli pohádku na dobrou noc, ale doma máte jen samé dlouhé, u kterých usnete dřív vy? Pak jsou tu pro vás Pohádky před spaním. Krátké příběhy tak akorát na usnutí vašich dětí.

PRO ZAČÍNAJÍCÍ ČTENÁŘE

Umí už vaše dítě číst a sháníte pro něj vhodný příběh? Zvolte Školní strašidlo. Třída prvňáčků objeví ve škole škodolibé strašidlo. Co s ním? Humor i napětí děti zaručeně zaujme, navíc je knížka určená právě pro první čtení.

Podobně je tomu se Zvířátky. Krátké příběhy o zvířátkách psané velkými tiskacími písmeny zvládnou prvňáčci hravě.

PRO STARŠÍ

Velký úspěch sklízí autor Jiří Macoun při čteních ze své knihy Plus Minus Max. Příhody Maxe, nadšeného vynálezce, jsou dobrodružné i humorné, přitom reálné a pro děti lákavé.

Pokud je raději libo trochu sci-fi, pak sáhněte po Hrozbě z vesmíru. Obří brouci chtějí zničit svět a zabránit jim v tom mohou hlavní hrdinové knížky spolu se čtenáři, kteří při čtení také řeší různé úkoly.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli knihu či jiný dárek, Portál přeje, ať se vašim dětem líbí.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0