Portál.cz > Aktuality > Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Datum: 8.10.2016

Předškolák Péťa dostane od babičky k narozeninám malého dinosaura. Zdánlivě úplně obyčejná hračka však jako zázrakem ožije a stává se chlapcovým nejlepším kamarádem. Příběh plný legrace a dobrodružství je proložený interaktivními úkoly, které malého čtenáře vtahují do děje a udržují jeho pozornost. Úkoly rozvíjejí základní znalosti, logické myšlení a usuzování.

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Knížku je možné využít ke společnému čtení dětí s rodiči nebo prarodiči, také v mateřských školách a dětských skupinách.

Podobný koncept má také kniha Pohádkové hrátky se zvířátky, kde je za každou kapitolou úkolníček pro děti.

Knihu Můj kamarád Rufus koupíte zde.

Ukázka

„Honem, Rufusi, schovej se!“ stihl jsem zablekotat, než se otevřely dveře mého pokoje. „Dáš si k večeři vajíčka, nebo párek?“ zeptala se maminka. „Obojí?“ odpověděl jsem nejistě. Máma se spokojeně usmála a zase za sebou zavřela.

Něco ti prozradím, stejně by ses to dřív nebo později dozvěděl. Ale musíš mi slíbit, že to zůstane mezi námi. Přísaháš? O Rufusovi totiž nikdo kromě nás dvou neví.

„Už můžeš vylézt,“ poklepal jsem prstem na plastové vejce, ze kterého vykoukla hlavička dinosaura. Tak tohle je můj malý dinosauří kamarád. A jestli chceš, od téhle chvíle může být i tvůj.

Myslím, že Rufus nebude proti: „Viď, Rufusi.“ Vidíš, jak souhlasně přikyvuje a podává ti packu, aby se s tebou seznámil? Ale teď bude asi nejlepší, když ti povím celý příběh od začátku. K šestým narozeninám jsem dostal od babičky krabičku, na které bylo napsáno „Dinosauří kamarád“. Uvnitř jsem našel malé vajíčko, pytlík s práškem a návod.

Postupoval jsem přesně podle pokynů a vajíčko na noc ponořil do teplé vody, ve které jsem rozpustil prášek z přibaleného pytlíku. Obrázky v návodu byly trochu přeházené. Pomoz mi je prosím správně seřadit.

Další knihy Romany Suché pro kluky i holčičky.

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus

Můj kamarád Rufus je tak trochu dinosaurus


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 1 / nových příspěvků: 1

  • POZOR SOUTĚŽ!!! 12.10.2016, 14:10 Zobrazit