Portál.cz > Aktuality > Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjejí grafomotoriku

Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjejí grafomotoriku

Datum: 21.4.2017

Do rodiny ŠPL přibyl další, už pětadvacátý člen. Tentokrát je sešit, jehož autorkou je Marie Těthalová a ilustrátorkou Patricie Koubská, zaměřen na rozvoj grafomotoriky.

Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjí grafomotoriku

Předškolní děti, jimž jsou listy určeny, se v tomto pracovním sešitě stávají spoluautory hravých a veselých obrázků. Smyslem přitom není napodobení přesných tvarů, ale uvolnění ruky a fixování správného držení tužky a rovněž správného sezení či vedení nepřerušované linie. Úkoly jsou hravé, mají komiksový ráz. Cvičením by měly předcházet uvolňovací cviky. Všechna cvičení ze sešitu se dají provádět také na papíře velkého formátu, a to i ve stoje, nebo například na tabuli.

Pracovní listy můžete koupit zde.

Mohlo by vás zaujmout: Chopte se pastelek a do boje! Do sešitu Souboje barev od Hervé Tulleta se čmárat nejen smí, ale přímo musí!

Ukázka

(Obě níže uvedené stránky si můžete stáhnout i jako pdf v rámci našich bonusů, podobně jako je tomu i u jiných pracovních listů. Jejich seznam s odkazy na stažení naleznete zde.)

Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjejí grafomotoriku Nové Šimonovy pracovní listy rozvíjejí grafomotoriku
Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0