Portál.cz > Aktuality > NOVOROČNÍ RODINA A ŠKOLA

NOVOROČNÍ RODINA A ŠKOLA

Datum: 27.1.2012

Časopis Rodina a škola startuje v prvním čísle roku 2012 aktuálním tématem – zápisem dětí do první třídy. Poradí vám, na co nezapomenout a jak se na zápis připravit. Pro budoucí středoškoláky tu máme zkoušku nanečisto - cvičný test obecných znalostí. A mnohem více…

Z prvního letošního čísla časopisu Rodina a škola vybíráme:

Pro rodiče budoucích prvňáčků je výběr vhodné základní školy stěžejní. Co všechno by měla kvalitní škola splňovat a jaká očekávání mají rodiče? Kde hledat informace o škole? A co když dítě potřebuje speciální podporu ve škole? O všem, co rodiče budoucích prvňáčků zajímá, v článku Jaká je škola nejlepší škola pro vaše dítě?

Jak vést a vychovávat děti k rodině a rodičovství, když velké množství dětí je již na prvním stupni z rodin neúplných? Autorka článku Jak učit o rodině je spoluautorkou ve Frankfurtu oceněné prvouky pro druhé třídy. Seznamuje s „novým“ myšlením o rodině, které se odráží také v koncepci již vydaných učebnic.

Petr Husar je dnes pravděpodobně jedním z nejznámějších českých učitelů. V roce 1990 začal vést v pražském Gymnáziu Na Zatlance Zkoušky nanečisto, a tak také pojmenoval firmu, která nabízí přípravu ke zkouškám na všechna gymnázia a všechny typy středních škol. Kromě vedení firmy stále učí. O Zkouškách nanečisto vyprávěl v rozhovoru pro RaŠ.

V reportáži se podíváme do Egypta, upozorníme vás na esejistickou soutěž, kterou vyhlásila Knihovna Václava Havla, a se studenty se můžete zamyslet nad tématem Komunikační technologie a svoboda projevu.

Rodina a škola na webu – více zde


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0