Portál.cz > Aktuality > Pevné gratulační objetí pro Jiřinu Prekopovou. V tomto týdnu slaví narozeniny!

Pevné gratulační objetí pro Jiřinu Prekopovou. V tomto týdnu slaví narozeniny!

Datum: 12.10.2015

Česká psycholožka Jiřina Prekopová oslaví 14.10. krásné narozeniny, a protože u dámy se od jisté doby nesluší říkat, kolik je jí přesně let, bude i naše nakladatelství Portál taktní. V čase Googlu to stejně pro zvědavé nebude problém zjistit.

Svoji profesní dráhu zasvěcenou psychologii začala studiemi v Olomouci, pracovat ovšem kvůli protikomunistickým názorům v oboru nesměla. Přes školství a zemědělství se dostala k divadlu a psychologii se mohla začít naplno věnovat až po emigraci do Německa v roce 1970. Spolupracovala např. s Bertem Hellingerem, zakladatelem rodinných konstelací, a ve světě je jednou z nejznámějších českých psycholožek. V práci s autisty se setkala myšlenkou pevného objetí, kterou postupně vypracovala na svébytnou metodu nazvanou terapie pevným objetím podle Prekopové. Proč právě tento název, vysvětluje v předmluvě k jedné ze svých knih.

pevne_objeti

S jistotou se nedá vyloučit, že by někdo z terapeutů zneužil pevné objetí k „drezůře“ a hrál si na „krotitele“. Na základě takové neblahé možnosti jsem ustavila svůj etický koncept metody, nechala jsem si ji zpečetit svým jménem a dala jí ochrannou známku.(Z předmluvy knihy Pevné objetí - Cesta k vnitřní svobodě)

Knihy Jiřiny Prekopové byly přeloženy do 24 jazyků, v nakladatelství Portál vydala 10 knih, které patří mezi nejprodávanější psychologické tituly.
Malý tyran, Co vlastně děti potřebují, Děti jsou hosté, kteří hledají cestu (s Christel Schweizerovou), Neklidné dítě, Když dítě nechce spát, Prvorozené dítě, O sourozenecké pozici, Pevné objetí, Cesta k vnitřní svobodě, I rodiče by měli dělat chyby, Jsem tu pro lásku, Jiřina Prekopová, Jaroslav Šturma - Výchova láskou, Jen v lásce přežijeme.

Do dalších let přejeme hodně radosti a úspěchů a pevně objímáme!

O práci a životě Jiřiny Prekopové můžete zhlédnout dokumenty České televize

Třináctá komnata
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1186000189-13-komnata/211562210800032-13-komnata-jiriny-prekopove/

Mámo, táto, obejmi mě!
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267432237-mamo-tato-obejmi-me/410235100021005


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0