Portál.cz > Aktuality > Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

Portál oslaví na Světu knihy své 25. narozeniny bohatým doprovodným programem

Datum: 24.4.2015

Portál letos slaví 25. výročí svého založení. Na veletrh proto pozval hosty - autory, kteří budou reprezentovat žánrovou pestrost nakladatelství. Proběhne zábavná logopedická hodinka, tvůrčí dílna pro děti, autogramiády, beseda o výchově dětí a přijede i zahraniční host, v Česku už dobře známý Michael Stavarič.

9788026200604

Logopedické pohádky

Zábavná logopedická hodinka pro rodiče a děti. Herečka Bára Hrzánová, která namluvila audioknihu Logopedické pohádky, přečte, kdo je líná Linda, kapr Franta nebo obřík Břéťa. A autorky stejnojmenné knížky Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková naučí, jak správně vyslovovat. Logopedické pohádky soutěží také o cenu Audiokniha roku.

pátek 15. 5. ve 14 hod., Komorní sál

 

knizka_na_knoflicek_mk

Knížka na knoflíček

Tvůrčí dílna pro děti. S ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou a spisovatelkou Lenkou Zemanovou si vyzkoušejí, jak vzniká knížka, a vyrobí si svoji vlastní. Napíšou a namalují si vlastní příběh, pak knížku svážou a nakonec ji zapnou na knoflíček a odnesou si ji domů.

sobota 16. 5. v 11 hod., sál Rosteme s knihou

 

aurky

Pohádkový svět Evy Horákové, Daniely Krolupperové a Zuzany Pospíšilové

Autogramiáda úspěšných spisovatelek knih pro děti.Eva Horáková zná neobyčejnéPohádky pro všední den. Daniela Krolupperová ví, jak dopadne tajemný příběh O modrém světle. A Pohádky do hajan Zuzany Pospíšilové dostanou do postýlek všechny děti.

sobota 16. 5. ve 13 hod., stánek Portálu

 

Výchova podle knih… bezradnost, nebo zodpovědnost?

autoři

Iva Jungwirthová , Pavla Koucká a Václav Mertin, psychologové a autoři populárních rádců pro rodiče, poradí, jak mohou knižní příručky pomoci ve výchově dětí. A dotazy diváků je nenechají bezradnými. Moderuje Martin Bedřich, šéfredaktor Portálu.

sobota 16. 5. ve 14 hod., Komorní sál

 

devcatko_s_kosou_m

Michael Stavarič a Děvčátko s kosou

„Tati, co je vlastně smrt? Je to tvoje kosa?“ zeptá se pana Smrtky jeho dcerka. A on ji posílá do světa, aby se tam naučila vše o životě i sama o sobě. Rakouský spisovatel s českými kořeny Michael Stavarič, nositel prestižní Ceny Adelberta von Chamisso a Rakouské státní ceny za dětskou literaturu, představí okouzlující a cenami ověnčený příběh pro děti Děvčátko s kosou. Moderuje Zuzana Burešová, redaktorka Českého rozhlasu.

sobota 16. 5. v 16 hod., Komorní sál

Portál nabídne na stánku L604 v levém křídle Průmyslového paláce knihy ze všech edičních řad se speciální veletržní a narozeninovou slevou 25 %.

Představena bude také kompletní produkce časopisů Portálu – Psychologie dnes, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8 a jejich výhodné předplatné.
Portál jako jeden z mála vystavovatelů letos opět na stánku nabízí možnost platby kartou.

Svět knihy Praha
14.-17. května 2015
Výstaviště Praha – Holešovice, Průmyslový palác
sk2015.svetknihy.cz


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0