Portál.cz > Aktuality > TÁTAFEST - přijďte oslavit den otců

TÁTAFEST - přijďte oslavit den otců

Datum: 30.5.2013

Tátafest – každoroční happening u příležitosti Dne otců - se letos uskuteční v neděli 16. června 2013 v pražském parku Parukářka. Nenechte si ujít zábavu pro vás i děti a taky knížky Portálu na téma mužství a otcovství, které na akci přivezeme.

tatafest

Tátafest Praha 2013 – to je odpoledne s koncerty, divadlem, tvořivými a sportovními dílnami pro všechny táty, jejich děti, ženy a přátele. Happening se koná v neděli 16. června 2013 od 14 do 18 hodin v parku Parukářka. Těšit se můžeme mimo jiné na koncert legendární kapely Laura a její tygři, divadlo, kreativní dílny, sportovní aktivity, stánky s kvalitním občerstvením a improvizovanou hospodu jako místo setkávání. Vstup na akci je zdarma, součástí programu bude tombola o atraktivní ceny. Portál na Tátafestu nabídne řadu knížek s tématikou mužství, otcovství, výchovy a taky knížky pro děti.

Program – park Parukářka - 14:00 – 18:00, vstup zdarma:
14:00 Zahájení, úvodní koncert Střídmí klusáci (mj. zazní Hymna budoucích otců)
14:30 Squadra Sua - divadlo
15:45 Mirek Kemel - koncert
16:00 AneboAfro - koncert
16:45 Vyhlášení tomboly
17:15 Laura a její tygři - koncert

Celé odpoledne budou probíhat sportovní aktivity /lezecká stěna, bunjee lano/, workshopy /bubnování, Paletky, Výtvarniště/, bude připraveno originální občerstvení, bohatá tombola a mnoho dalšího.

Na letošním Tátafestu bude také představen další společný projekt LOM a Unie center pro rodinu a komunitu nazvaný „Tátové vítáni“, jehož cílem je zavést značku kvality pro zaměstnavatele státního, občanského i neziskového sektoru. Značka se začne udílet na Den otců u příležitosti Tátafestu v roce 2014. Zároveň bude probíhat na různých sociálních úrovních kampaň „Fandíme tátům“, podporující aktivní otcovství.

Tátafest v České republice je pořádán od roku 2007. Myšlenka oslav a vůbec rozšíření povědomí o Dni otců vznikla v Lize otevřených mužů (LOM) – organizaci pro muže, kteří chtějí zvýšit kvalitu svého života. Od roku 2012 na organizaci Tátafestů v celé ČR spolupracuje Unie center pro rodinu a komunitu. Stejně jako v loňském roce se i letos na výzvu organizátorů zapojí do oslav svátku tátů řada míst v celé zemi. Veškeré informace a programy jednotlivých měst naleznete na webových stránkách www.tatafest.cz.

Co je Den otců?
Den otců je svátek, který se již i u nás pomalu dostává do obecného povědomí. Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se tento svátek slaví nejen v USA, ale i v Evropě. V kalendářích je možno svátek najít vždy třetí neděli v červnu.

“Žijeme ve společnosti, která si začíná všímat otců. Média i neziskové organizace věnují pozornost mužům u porodu a jejich péči o malé i velké děti. Den otců je jednou z možností, jak téma aktivního otcovství ještě více zviditelnit“, Martin Jára, ředitel LOM.

Kontakty:
servis pro novináře: Karel Fišer, tel.: 603 290 520, Email: k.fiser@email.cz
weby: www.tatafest.cz, www.ilom.cz, www.uniecenter.cz
Facebook: https://www.facebook.com/TataFesT
fotografie ke stažení: http://uloz.to/xQ36ioW4/foto-tata-rar


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0