Portál.cz > Aktuality > Dvě naše knihy jsou nominovány na Zlatou stuhu!

Dvě naše knihy jsou nominovány na Zlatou stuhu!

Datum: 1.4.2016

V literární části zaujala Bitva na řece Pádu, výtvarnou porotu nadchla Gorila a já. V konkurenci stovek vydávaných titulů pro děti a mládež je sama nominace velkým oceněním.

Dvě naše knihy jsou nominovány na Zlatou stuhu!

Až na konci dubna se na slavnostním večeru dozvíme, zda naše nominace byly proměněny v cenu Zlatá Stuha 2016, kterou každoročně vyhlašuje Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež. Příští rok to bude 25 let, ve kterých se snaží odborné poroty vybrat nejlepší knihy pro děti a mládež. Výstava ilustrací, doprovodné besedy a dílny jsou součástí projektu, který pomáhá při orientaci v nadprodukci titulů pro děti. Jen poroty vybíraly ze 150 vybraných titulů!

Bitva na řece Pádu je nominována v literární části – Beletrie pro mládež, její autor Oldřich Selucký ji i sám ilustroval. Dobrodružný román o partě kluků z předměstí italského Turína, válce gangů a také Donu Boskovi je určený nejen klukům.

Dvě naše knihy jsou nominovány na Zlatou stuhu!

Gorila a já získala nominaci do výtvarné části – Knihy pro starší děti a mládež. Autorkou ilustrací je slovenská výtvarnice Martina Matlovičová, za grafickou úpravou knihy stojí naše vedoucí výroby Kateřina Tvrdá.

Celou galerii fotek si prohlédněte zde.

Slavnostní vyhlášení vítězů kategorií se odehraje 29.4. na Novoměstské radnici v Praze. Slovem bude provázet Tatjana Medvecká.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0