Portál.cz > Aktuality > ZVÍŘE V LiStOVáNí

ZVÍŘE V LiStOVáNí

Datum: 12.9.2011

LiStOVáNí, kultovní projekt scénických čtení, otevírá novou sezónu knihou Torey L. Hayden Zvíře. Dramatizovaná psychoterapie slibuje napínavou hodinku, ve které účinkující "rozmluví" kluka jménem Kevin. Můžete se ale těšit i na veselejší chvilky… Hraje se pětkát od 15. do 30. 9. na pěti různých místech.

Listování, kultovní projekt scénických čtení, představil už 65 knih velmi netradičním, živým způsobem. Nastávající sezónu otevírá knihou Torey L. Hayden Zvíře, kterou vydalo nakladatelství Portál. V jejich žánrové pestrobarevné paletě to bude nová barva - dramatizovaná psychoterapie z mistrovského pera právě Torey L. Hayden slibuje docela napínavou hodinku, ve které "rozmluví" kluka jménem Kevin. Můžete se ale těšit i na veselejší chvilky, protože si Torey také povídá s holčičkou Charity. Koneckonců, přijďte se sami přesvědčit na některou ze scén, kde bude LiStOVáNí s knihou Zvíře účinkovat.

15.9. / 19:00 / Havlíčkův Brod / U notáře
16.9. / 19:30 / Praha / Divadlo Minor
18.9. / 19:30 / Brno / HaDivadlo
27.9. / 19:00 / Bratislava / Štúdio12
30.9. / 19:30 / České Budějovice / Malé divadlo

 

Zvíře (Torey L. Hayden)
Příběh o klukovi, který promluvil

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky, tentokrát o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku románu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil. Torey L. Hayden, autorka řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování, krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají Zvíře. LiStOVáNí se tak vrhá do dalších nových žánrových vod a ani v tomto případě nebude chybět ani příslušný humor.

Účinkují: Věra Hollá a Pavel Oubram

www.listovani.cz

ZVÍŘE V LiStOVáNí
Více o knize

zvire_plakat


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0