5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

4/2011

Se psem ve škole

Eva Jedelská, 17.3.2011

Jezdí po výletech, na srazy s kamarády, na sportovní turnaje. Taková prima akční rodina… Co na tom, že se jeden z jejích členů pohybuje po dvou kolech a další po čtyřech nohou?

Celý článek

Pro chytré děti

17.3.2011

Najdi 7 rozdílů Dobře si prohlédni oba obrázky. V čem se liší?

Celý článek

Slepičí hrátky

Radka Rubešová, Veronika Kirchnerová, 17.3.2011

Náměty pro jarní hadí tvoření a hraní

Celý článek

připravujeme pro vás

17.3.2011

Rozhovor s Inou May Gaskin,

Celý článek

perličky vašich dětí

17.3.2011

Některé „památné výroky“ našich potomků vejdou navždy do rodinné historie. Podělte se o ty nejvtipnější s námi i s ostatními čtenáři! Zašlete nám je na e-mailovou adresu děti@portal.cz. a získejte hezký dárek. Pečlivé zapisovatelky perliček z tohoto čísla se můžou těšit na knížku Akupresura pro rodiče s dětmi z nakladatelství Portál.

Celý článek

Chceme žít s dětmi po svém. Vadí to?

Kristýna Bušková, 17.3.2011

Od doby raných 90. let přibylo mnoho rodičů, kteří se své potomky snaží vychovávat autentičtěji. Jak se ale zdá, stále narážejí na různá úskalí.

Celý článek

pošta

17.3.2011

Pište nám!

Celý článek

anketa

17.3.2011

Děláte ve svém rodičovství něco „jinak“, než je běžné? Stává se vám, že to musíte vysvětlovat a obhajovat a dohadovat se, třeba i se svými nejbližšími? Jak to snášíte?

Celý článek

Jak naučit dvojčata spát?

17.3.2011

Knihy, které se zabývají nespavými dětmi, se zpravidla zaměřují na jedno dítě. Mamince dvojčat to příliš nepomůže; v noci děti pláčou, ráno se maminka budí nevyspalá a ztrácí energii, zatímco malí caparti jí přímo srší. Kniha Jak naučit dvojčata spát od dr. Marca Weissblutha může být záchranou. Dr. Weissbluth je lékař-pediatr, otec čtyř synů a přes třicet let se věnuje výzkumu spánku u dětí – včetně dvojčat. Vytvořil pravidla, která když si rodiče dvojčat osvojí, dočkají se po určité době sladké odměny v podobě spánku obou svých ratolestí po celou noc. Kniha není pouhou příručkou, jak naučit děti spát společně a dostatečně dlouho, ale seznámí nás také s teorií spánku a s měnícími se potřebami spánku v různých věkových obdobích dítěte (od narození do předškolního věku). Zájem jistě upoutá i kapitola o tom, jak se se spánkem vyrovnávají jednotlivé „skupiny“ dvojčat a jejich rodičů – jednovaječná a dvojvaječná dvojčata, dvojčata počatá přirozeně a dvojčata, která byla počata za pomoci asistované reprodukce.

Celý článek

Jak vnímá malý autista svět?

17.3.2011

Většina z nás o tom má jen velmi mlhavou představu. Autor knížky Pestrostíni a netopýři, Axel Brauns, o tom ví dost – sám byl totiž od dětství postižen Aspergerovým syndromem. V dospělosti pak svou jedinečnou zkušenost popsal v románu, který poskytuje unikátní pohled zevnitř do stále málo probádaného světa autismu. Bizarní, často humorné vyprávění nabízí originální pohled osamělého malého autisty na pro něj tak nepochopitelnou společnost „pestrostínů“ a „netopýrů“ (tedy ostatních, „normálních“ lidí).

Celý článek

Chůva není náhražka maminky, je to někdo blízký navíc

17.3.2011

Pouze zájmy dítěte, nebo také já a moje práce? To je dilema, které bolestivě řeší mnoho českých žen. Většina zdejších dětských psychologů je přesvědčena o tom, že dítě do tří let věku potřebuje vyrůstat v rodinném prostředí a s jednou hlavní pečující osobou, zpravidla matkou. Na druhou stranu vězí česká společnost v nezdravých stereotypech: naše ženy tráví na rodičovské dovolené velmi dlouhou dobu a mnohé zcela ztratí kontakt se svou profesí. Je třeba hledat způsoby, jak respektovat potřeby dětí, a zároveň podpořit ženy v seberealizaci. Tomu chce pomáhat i projekt Familiata, jehož iniciátorkou je známá herečka Chantal Poullain-Polívková.

Celý článek

Maminky, važte si české mateřské…

Jana Dartevel, 17.3.2011

Naše čtenářka, paní Jana Dartevel, se rozhodla podělit se s námi i s dalšími rodiči o svoje zkušenosti s odlišným pojetím mateřství v západní Evropě.

Celý článek

Výchova: Jak nezabloudit?

Václav Mertin, 17.3.2011

Je možné vychovávat dítě, cítit se být kompetentním rodičem, a přitom si zachovat zdravý rozum?

Celý článek

 1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola