5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

6/2011

Děti a my 6/2011

Eva Jedelská, 18.5.2011

Jak se rozvést tak, abychom co nejméně ublížili dětem? V hlavním tématu červnového čísla Děti a my odborníci vysvětlují, že úplně „bezbolestný“ rozvod neexistuje, přesto však můžeme jeho následky zmírnit. Ze špekáčku dvakrát do roka tragédii nedělám, říká v rozhovoru herečka, autorka knížek pro děti a také vegetariánka Nela Boudová. O tom, že oslava dětských narozenin nemusí vždycky být ve znamení zkažených žaludků a finančně náročných darů (a může se klidně odehrát i v lese), se dočtete v článku v rubrice rodičovství. Používáte pro svoje miminko zavinovačku? Mohlo by se zdát, že jde o dávno překonanou záležitost, v článku Do peřinek! se ale dozvíte, že možná nastává jejich slavný návrat. Projet Evropou na kolech – a to i se třemi dětmi předškolního a školního věku? Přesvědčíme vás, že je to nejen možné, ale jde také o neocenitelnou zkušenost pro všechny členy rodiny.

Celý článek

Děti a my 6/2011

Evropou na kolech a s celou rodinou

Kateřina Minková, 18.5.2011

Ze začátku jsme cestovali autem. Měli jsme starou dodávku s lůžkovou úpravou, která s námi zažila nejedno dobrodružství. Jak ale stárla a cena pohonných hmot i pojištění stoupala, nadešel čas, kdy jsme se s ní museli rozloučit. Na nové auto nebylo, tak přišla na řadu kola.

Celý článek

Evropou na kolech a s celou rodinou

Do peřinek!

Gabriela Bachárová, 18.5.2011

Nevím, zda za to mohla právě zavinovačka. Moje dcerka byla ale každopádně v ordinaci pediatričky jediným miminkem, které neplakalo. Svět si spokojeně prohlížela zabalená v květované peřince. Pokud by se mě některá z maminek zeptala, jak to, že je Anička taková klidná, asi bych odpověděla, že díky zavinutí.

Celý článek

Do peřinek!

Oslavy dětských narozenin

Eva Labusová, 18.5.2011

Jako všechny ostatní, také rituály spojené s oslavou narozenin obvykle přebíráme ze své původní rodiny. Předpokládala jsem proto, že moje děti budou vítat své další životní roky podobně jako kdysi já – s domácím dortem se svíčkami (ten od babičky už je sám rituálem), s blízkými příbuznými a kamarády, spíš jen symbolickým dárkem a hlavně společným hraním.

Celý článek

Oslavy dětských narozenin

Ze špekáčku dvakrát do roka tragédii nedělám

Michala Jendruchová, 18.5.2011

„Já zapomněla, jsem ve vaně, byli jsme s dětmi opékat.“ Takhle zareagovala do telefonu poté, co nedorazila do Činoherního klubu na domluvenou schůzku. Za dvacet minut přiběhla i s mokrými vlasy. Taková je Nela Boudová. Srdečná, milá, přímá. V jejím životě jsou na prvním místě její dva synové. Přestože má času velice málo, vždycky ho s nimi prožívá naplno.

Celý článek

Ze špekáčku dvakrát do roka tragédii nedělám

Rozvod přináší ztráty - Některé nejsou vidět hned

Jan Černý, 18.5.2011

Rodiče, kteří mají problém v partnerských vztazích, chtějí často vědět, jak mají při svém rozchodu postupovat tak, „aby to co nejméně ublížilo dětem.“ Naléhavost, bolest a jistou neřešitelnost tohoto problému si uvědomím, když za mnou do poradny přijde pár v krizi a během úvodních informací mi sdělí, že spolu nemají děti. V tu chvíli se mi zřetelně uleví.

Celý článek

Rozvod přináší ztráty - Některé nejsou vidět hned

polemika

18.5.2011

Terapie pevným objetím podle J. Prekopové: Přínos, nebo riziko?

Celý článek

Citová ordinace Jeronýma Klimeše

Jeroným Klimeš, 18.5.2011

partner a my

Celý článek

Svůj myom si s dovolením ponechám

Helena Máslová, 18.5.2011

Haně bylo čtyřicet let, když jí lékař řekl: „Velikost vaší dělohy odpovídá čtrnáctitýdennímu těhotenství.“ Polkla a cosi se v ní zatetelilo. Pak ovšem pokračoval: „Nádor odstraníme s celou dělohou, ve vašem věku už ji stejně nepotřebujete.“

Celý článek

Ekošatník

Hana Kloubová, 18.5.2011

Nejvíce produktů oděvního průmyslu spotřebujeme my, občané vyspělých států. Ironické je, že výroba textilu se soustřeďuje především do zemí rozvojových.

Celý článek

poradna pediatra

18.5.2011

Na dotazy odpovídá dětská lékařka MUDr. Miroslava Kuglerová z pediatrické ambulance v Libčicích nad Vltavou

Celý článek

Vychováváme dítě k úspěchu

Eva Jedelská, 18.5.2011

Úspěšné dítě? Většinou se tím myslí, že má samé jedničky nebo alespoň vyznamenání, vyniká ve hře na klavír nebo z něj roste nadějný malý hokejista. Na takové dítě jsme hrdí, k takovým cílům je vedeme a všemožně podporujeme. Zkusme se ale zeptat: Cítí se úspěšné ono samo?

Celý článek

Děti mnohdy nesou tíživé břemeno našich ambicí

18.5.2011

Na souvislost mezi úspěšností a spokojeností našich dětí jsme se zeptali brněnského psychologa a psychoterapeuta Petra Sakaře, Ph. D. * V našem prostředí se za „úspěch“ u dítěte nejčastěji považuje dobrý prospěch ve škole, určitě jsou ale i další faktory, které příznivě ovlivňují budoucnost dítěte. Které to podle vás jsou?

Celý článek

Méně často znamená více

18.5.2011

Výchova pro 21. století v mnohém znamená proměnu oproti minulosti. Méně paradoxně znamená více. Svědčí o tom i „deset přikázání pro 21. století“ podle Prof. Dr. Horsta W. Opaschowského.

Celý článek

Dětské centrum v Krči bojuje o existenci

18.5.2011

Dejte o sobě vědět! Představte se v Děti a my. Pište nám o dění ve vašem mateřském centru, domově dětí a mládeže nebo neziskové organizaci na deti@portal.cz.

Celý článek

Nemusíš mít všechno hned...

18.5.2011

Nová kniha známého dětského psychologa a spolupracovníka našeho časopisu Václava Mertina přináší inspirativní zamyšlení nad současnou výchovou dětí a jejími „ drobnými problémy“. Jako příklad z ní uvádíme zamyšlení nad otázkou, nakolik je třeba naše potomky učit schopnosti tzv. odloženého uspokojení, která je mimochodem, pokud si ji osvojíme, důležitým aspektem naší dospělosti, našeho rodičovství. (Vydalo nakladatelství Portál.)

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola