5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

2/2012

Tvářičky vašich dětí

25.1.2012

Rádi fotografujete? Daří se vám pěkné snímky vašich dětí? Ukažte je i ostatním rodičům! Několik povedených fotografií každý měsíc otiskneme a jednu vylosovanou odměníme dárkem.

Celý článek

Nikdy není vyhráno

~ Erika Bebutová, 25.1.2012

Život s hemofilií je náročnou zkouškou pro malého pacienta i pro jeho okolí

Celý článek

Masopustní taškařice

Radka Rubešová, Veronika Kirchnerová, 25.1.2012

„Jsou dny, kdy musí každý z chalupy. Jsou to dni zvyků. V létě není času, ale v zimě, když je po práci, vzpomíná se starých zvyků se vší okázalostí. Ať čas nečas sběhne se daleké okolí, v městě zůstanou domky prázdny, každý „šel na maškary“,“ píše v roce 1912 o masopustní tradici v Miličíně na České Sibiři tamější farář František Teplý. Masopustní průvod, kdy si člověk po zimě zvesela provětrá faldy, je něco jiného než karneval v teple sokolovny. A jestli se tenhle osvěživý, pestrobarevný zvyk k vám ještě nevrátil, nevadí. Můžete si uspořádat alespoň masopustní únorovou vycházku s kamarády.

Celý článek

Pískovištní asertivita

25.1.2012

fejeton Petra Vacka

Celý článek

Nemá smysl usilovat o vztah bez hádek

Marie Těthalová, 25.1.2012

Partnerství je proměnlivé, a když si na začátku něco „namyslíme“, nemůžeme počítat s tím, že to tak bude pořád. A „žili spolu šťastně až do smrti“ platí jen v pohádkách, nebo tehdy, když na tom od začátku pracujeme. O proměnách našich vztahů i o vzájemné důvěře, která je potřeba k tomu, aby rodina vydržela, jsem si povídala s psychoterapeutkou Olgou Kunertovou.

Celý článek

Pište nám!

25.1.2012

Názory na články či své postřehy a zkušenosti nám posílejte na e-mailovou adresu deti@portal.cz. Těšíme se na ně! ~ redakce

Celý článek

Anketa

25.1.2012

Jaké máte zkušenosti s cestováním s dětmi? Máte nějaké tipy, které se vám osvědčily?

Celý článek

Houpací koník, nebo hnusáci lepáci?

Markéta Skládalová, 25.1.2012

„Máte prosím hnusáky lepáky?“, ptala jsem se za doprovodu svého syna v několika obchodech s hračkami. Když jsem poprvé otázku vyslovila, nevěděla jsem, jestli se mám smát, nebo zažívat pocit trapnosti. Když mi ale prodavačky se zcela vážnou tváří odpovídaly, že hnusáky zatím ještě nedostaly, pochopila jsem, že tyto hračky opravdu existují.

Celý článek

Není vaše dítě závislé?

Marie Nováková, 25.1.2012

Běží ze školy. Jde rovnou domů. Zapíná televizi. Seriál už začal! Hltá děj. Hlavní postava je on, muž jeho snů. Vidí se v něm. Ztotožňuje se s ním. Chce být jako on, v dobrém i zlém …

Celý článek

Několik rad pro rodiny v ohrožení

Marie Nováková, 25.1.2012

Jak poznáme, že je něco špatně (že se nám do života vloudila závislost)?

Celý článek

Moje přítelkyně sklenka

Marie Těthalová, 25.1.2012

I když se to možná nezdá, roste počet žen závislých na alkoholu. Pětina z nich začala pít na mateřské. Nezřídka jde o ženy vzdělané, které před mateřstvím budovaly kariéru. Přechod do sféry mateřství prostě nezvládly.

Celý článek

Příliš staří na dítě?

Anna Mészárosová, 25.1.2012

Porodit dítě dlouho po třicítce a mnohdy až před čtyřicátými narozeninami není u nás v současnosti nic neobvyklého. Některé ženy odkládají mateřství co nejdéle, nouze není ani o tatínky po padesátce. Většina lidí ví, že těhotenství starších žen je spojeno s riziky, ale jaká rizika to vlastně jsou? A co starší otcové?

Celý článek

 1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola