5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

1/2008

Ledové VÝLETY

Irena Pekovová, 30.1.2008

Jak si aktivně užít zimu s dětmi

Celý článek

Máme ŠEST DĚTÍ. A je to paráda!

Lenka Brdková, 30.1.2008

Mít více dětí je dnes podezřelé. To musí být divní lidé, myslí si mnozí. A přece jsou to lidé úplně normální a v mnohém leckdy výjimeční.

Celý článek

OČKOVAT DÍTĚ proti chřipce? ZBYTEČNÉ

Ivana Závozdová, 30.1.2008

Kromě povinných očkování, která u nás hradí stát, existuje celá řada dalších, doporučených nebo dobrovolných.

Celý článek

A teď přiletí včelička

Ivana Závozdová, 30.1.2008

Víte, proti čemu musíte dát své děti očkovat?

Celý článek

Nejdůležitější ROK

Kateřina Lipinská, 30.1.2008

Je to nejdůležitější úsek v životě dětí. Během jediného roku se váš malý bezmocný uzlíček promění v dětskou osobnost, v základních věcech samostatnou a připravenou objevovat svět.

Celý článek

BŘÍŠKO versus TABLETKA

Gabriela Bachárová, 30.1.2008

Které medikamenty můžete a naopak nesmíte užívat během těhotenství

Celý článek

Smířila jsem se s tím, že dítě mít nebudu

Scarlett Wilková, 30.1.2008

Se svými kreslenými příběhy pro děti má úspěch. Malým čtenářům rozumí. „Proč ty vlastně nemáš děti?“ vyptávali se jí často příbuzní a známí. Už se téměř smířila s tím, že je mít nebude. Nedávno, v osmatřiceti, se jí narodil syn Toníček. Po umělém oplodnění.

Celý článek

Děti a my 1/2008

Gabriela Bachárová, 30.1.2008

Hlavním tématem nejnovějšího čísla časopisu Děti a my je očkování dětí. Dozvíte se, proti kterým nemocím existuje povinnost očkovat, ale také, proti jakým chorobám můžete své dítě nechat oočkovat dobrovolně. Víte, které léky můžete a které naopak nesmíte užívat v těhotenství? Přinášíme základní informace. V dalším článku se dozvíte, proč je první rok v životě dítěte tak důležitý. I když dnes lidé nechtějí mít více než dvě děti, existují rodiny, které jich mají dokonce šest. Jak se dnes žije vícečetným rodinám? Venku stále zuří zima, není to ale důvod zalézt si za kamna. Nová rubrika Venku s dětmi vám nabídne tipy na zimní radovánky. Oblíbená česká kreslířka Lucie Seifertová v rozhovoru pro Děti a my říká, že se smířila s myšlenkou, že nebude mít vlastní dítě, teď má ale syna Toníčka.

Celý článek

740.jpg

Tak mě napadlo...

Mirka Kolářová, 30.1.2008

Fejeton Mirky Kolářové

Celý článek

Řekly a udělaly děti

30.1.2008

Pošlete nám zábavné výroky nebo příběhy dětí. Pisatele perliček v tomto čísle od nás jako dárek dostanou leporelo české kreslířky Lucie Seifertové Český ráj a jeho tajemství. Přispěvatelé v dalším čísle se také mohou těšit na zajímavou knížku.

Celý článek

Magazín KLÍČ v nových vysílacích časech

Tomáš Kapras, 30.1.2008

Magazín Klíč České televize již více jak 10 let přináší informace a zajímavosti nejen pro handicapované, ale i pro jejich blízké a také pro ty, kteří se o problematiku postižených zajímají. V Klíči se mluví o problémech nejrůznějších tělesných handicapů, jako jsou úrazy, vrozené vady, rozmanité nemoci zraku, a o mnoha dalších chorobách. V magazínu se diváci také seznamují i s psychickými nemocemi, které jsou o to složitější, že často nejsou na první pohled na pacientovi vidět. Tvůrci Klíče se snaží představovat zajímavá místa, kde handicapovaní mohou plnohodnotně žít. Například nejrůznější typy chráněného bydlení nebo chráněné práce. Inspirativně ukazují, co se na těchto místech dá ještě změnit nebo vylepšit. Zároveň se v magazínu objevují lidé, kteří se velmi dobře vyrovnali se svým handicapem a třeba se také dokázali ve svém oboru prosadit i mezi zdravými. Mohou se tak stát inspirací pro lidi, kteří se se svým postižením teprve srovnávají. V magazínu se objevují i tipy na zajímavé pomůcky, které postiženým usnadňují život, a představují se i nejrůznější aktivity (sporty, výtvarné techniky atd.) vhodné pro volný čas handicapovaných. Často se Klíč věnuje problémům různě handicapovaných miminek. Informuje o jejich rané péči, o následných možnostech umístění děti ve speciálních nebo integrovaných školkách a školách a o možnostech uplatnění dětí v dospělosti. Klíč, který se bude vysílat 5. 2., se bude věnovat amatérským sportovním aktivitám pro postižené v zimním období. Magazín Klíč se vysílá jednou za čtrnáct dní. Od ledna 2008 se mění jeho vysílací časy: Premiéra je vždy v úterý v 18.00 na ČT 2, repríza je pak následující pondělí v 8.30 také na ČT 2.

Celý článek

Pac a pusu, MAMINKO!

Marie Těthalová, 30.1.2008

Když byla jedna z mých dcer malá, vymyslela si rituál, který v naší rodině žije dodnes. Občas mi do kabelky strčí malé překvapení – kartičku s přáním na celý den. Zasune ji do diáře nebo do rozečtené knížky a moc se těší, až ji objevím.

Celý článek

Ledové VÝLETY

Irena Pekovová, 30.1.2008

Jak si aktivně užít zimu s dětmi

Celý článek

SLYŠÍŠ mě, miláčku?

Lenka Brdková, 30.1.2008

Kochleární implantát pomáhá lidem s poruchami sluchu

Celý článek

Máme ŠEST DĚTÍ. A je to paráda!

Lenka Brdková, 30.1.2008

Mít více dětí je dnes podezřelé. To musí být divní lidé, myslí si mnozí. A přece jsou to lidé úplně normální a v mnohém leckdy výjimeční.

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola