5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

3/2008

Propagátorka biostylu Hana Zemanová: V mateřství jdu přirozenou cestou

Gabriela Bachárová, 28.5.2008

Hana Zemanová je nejznámější propagátorkou biopotravin v Česku. Přesto říká: „Zdravé jídlo se ale nesmí stát jediným smyslem života, jinak jste jeho otrokem.“ Před osmi měsíci se stala maminkou dcery Natálky. V Oříkově vlastní biopekárnu.

Celý článek

Léto s dětmi - Žádný stres!

Kateřina Lipinská, 28.5.2008

Blíží se každoroční období dovolených a každoroční rodičovské dilema, zda se mají těšit na idylický odpočinek s dětmi nebo děsit maratónu balení, cestování a hlídání neposedných dítek, nadšených novými zážitky.

Celý článek

Budeme se rozvádět

Daniela Kramulová, 28.5.2008

Téměř každé druhé manželství se u nás v posledních letech rozvádí. Přestože se mnozí manželé rozcházejí ještě bezdětní a jiní už mají potomky dospělé, podle statistických údajů je jen v jednom kalendářním roce konfrontováno s rozpadem rodiny přibližně dvacet tisíc dětí.

Celý článek

V přírodě bezpečně

Kateřina Lipinská, 28.5.2008

Letní rána a podvečery přímo vybízejí k procházkám v chladném stínu lesa nebo proběhnutí po rozkvetlých loukách. Naši rodiče a prarodiče vyrůstali na vesnicích a volný pohyb venku byl samozřejmostí. Generace dnešních dětí i jejich rodičů je ale doma spíše ve městech nebo na udržovaných trávnících oplocených zahrad. Mnoho lidí se v lese cítí stísněně a má k přírodě nedůvěru. Je oprávněná?

Celý článek

Ať se vozí pohodlně!

Miriam Kubíčková, 28.5.2008

Reportáž z prodejny kočárků. Co je dnes hit a jak vybírat? Koupit kočárek je dnes možné jak ve specializovaném obchodě, tak na internetu. Internetoví prodejci lákají obvykle nižší cenou a najdete tady spoustu diskusí maminek, kde se dělí o své zkušenosti.

Celý článek

Krásné těhotenství? Ne vždy

Gabriela Bachárová, 28.5.2008

Být těhotná je pro většinu žen krásný zážitek. Přesto vás mohou kromě fyzických změn zaskočit i ty psychické. Na co je dobré se připravit?

Celý článek

Kouzlení s ovčí vlnou

Marie Těthalová, 28.5.2008

Když jsem si před časem domů donesla balíček ovčího rouna a ostrou jehličku, netušila jsem, jak mě filcování „vezme“. Barevné a bílé rouno docela dlouho „odpočívalo“ ve skříni, ale nakonec přeci jen nadešel jeho čas.

Celý článek

Historie na vlastní kůži

Irena Pekovová, 28.5.2008

Má vaše dítě ve škole problémy s vlastivědou nebo dějepisem? Hrozí snad dokonce, že propadne díky Přemyslovcům nebo Národnímu obrození? Nezoufejte. Máme pro vás pár tipů, jak nenásilnou formou svého potomka přesvědčit, že historie není žádné velké strašidlo a už vůbec ne nuda. Stačí se ve správnou dobu vypravit do těch správných míst a dějiny si vyzkoušet na vlastní kůži.

Celý článek

Pomáháme dětem s postižením

Gabriela Bachárová, 28.5.2008

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s., pomáhá znevýhodněným dětem už osmnáct let. V Česku patří k jednomu z největších občanských sdružení pracujících pro rodiny se zdravotně postiženými dětmi. Má 64 regionálních klubů a kolem sedmi tisíc členů. O její činnosti vypráví ředitelka Marie Havlíčková.

Celý článek

Velké srdce pro všechny

Jan Nouza, 28.5.2008

Rodina z jižních Čech vychovává pět dětí s postižením

Celý článek

Víte, jak se bezplenkuje?

Marie Těthalová, 28.5.2008

Když jsem se poprvé dočetla o bezplenkové komunikační metodě, měla jsem v první chvíli dojem, že jde o aprílový vtip. Něco takového přeci nemůže fungovat! Pak jsem ale navštívila internetové fórum, kde si rodiče vzájemně vyměňují zkušenosti s tímto způsobem péče o dítě, a musela své většinové a konvenční názory trochu přehodnotit.

Celý článek

Akce cihla: Mentálně postižení nepatří do ústavu

28.5.2008

Od května do poloviny července probíhá veřejná benefiční sbírka Akce cihla. Každý, kdo si v ulicích měst zakoupí cihlu, přispěje stokorunou na podporu místních projektů, které umožňují lidem s mentálním postižením začlenit se do běžné společnosti.

Celý článek

Chci poznat mámu a tátu!

Mgr. Libor Popela, 28.5.2008

Umožnit dítěti kontakt s jeho biologickými rodiči? Bude nás pak mít ještě rádo? Tyto otázky si často kladou adoptivní rodiče a pěstouni.

Celý článek

Právní poradna

28.5.2008

JUDr. Jana Poslední odpovídá na vaše otázky z oblasti rodinného, zdravotního nebo finančního či pracovního práva.

Celý článek

Láska a její kat

28.5.2008

Irvin D. Yalom, Portál, www.portal.cz

Celý článek

Prenatální komunikace

28.5.2008

G. Teusen, I. Goze-Hänel, Portál, www.portal.cz

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola