5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

6/2009

Děti rozumí více, než si myslíme - Herečka a moderátorka Tereza Kostková

Gabriela Bachárová, 21.5.2009

„Překvapilo mě, že v těhotenství jste pouze prostředkem k vytvoření něčeho tak velkolepého, jako je nový tvoreček,“ říká Tereza Kostková (32). Oblíbené herečce a moderátorce se před dvěma lety narodil syn Antonín. Pomalu se už dostává do vzdorovitého období, maminka to řeší netradičně. „Vesele ho pobízím, ať řve a kope víc, že tohle je málo, a on logicky utne, protože toto není maminčina kýžená reakce.“

Celý článek

Mýty a pravdy o prvních příkrmech

Kateřina Lipinská, 21.5.2009

Přechod od mateřského mléka k plnohodnotné stravě znamená pro miminko poznávání a osvojování zcela nové schopnosti. Sání ovládá přirozeně, neboť je vybaveno sacím reflexem, ale jedení ze lžičky, které nám připadá tak samozřejmé, se už musí učit. Fungují na vaše miminko rady z příruček, nebo musíte improvizovat?

Celý článek

Svět objevuji ze šátku

Gabriela Bachárová, 21.5.2009

Nošení dítěte v šátku má v Česku stále více příznivců. Zvažujete tuto možnost? Pak si přečtěte, co vám šátkování nabízí a čeho se vyvarovat.

Celý článek

Už víte, kam půjdete rodit?

Kateřina Lipinská, 21.5.2009

Jedna z nejčastějších otázek druhé poloviny těhotenství. Doba, kdy jsme byly odkázané na porodnici, kam „spadáme“, je dávno pryč. Můžeme si vybrat nejen podle lokality, ale i podle našich požadavků a třeba i sympatií.

Celý článek

Létu zdar!

Gabriela Bachárová, 21.5.2009

Na letní tábor mohou už předškoláci.
Starší děti ocení pobyt šitý přímo na míru

Celý článek

Děti a my 6/2009

Gabriela Bachárová, 21.5.2009

Hlavním tématem nejnovějšího čísla časopisu Děti a my je, jak nachystat pro děti skvělé léto. Dozvíte se, podle čeho vybrat správný letní tábor, nebo jaké jsou dnes možnosti táborů už pro předškoláky. Nastávající maminky si přečtou, že není jedno, kde porodí. Poradíme vám, jak se orientovat v nabídce porodnic a na základě čeho se rozhodovat. Nošení miminek v šátku je trendem poslední doby. Vše, co by vás mohlo v této souvislosti zajímat, najdete v článku o výhodách, ale i nevýhodách této metody nošení nejmenších dětí. Kolem prvních příkrmů existuje spousta mýtů a rodiče často nevědí, jak s přikrmováním začít. Dozvíte se v dalším článku. Stále více českých žen chce porodit v soukromí domova, i když lékaři jsou proti. O své zkušenosti s domácím porodem vypráví žena, která své rozhodnutí v žádném případě nelituje. Herečka a moderátorka Tereza Kostková v hlavním rozhovoru čísla říká, že její syn Antonín se už pomalu dostává do vzdorovací fáze. Řeší to ale poměrně netradičně. Ke zlobení ho vesele pobízí.

Celý článek

783.jpg

Mají prarodiče

Daniela Kramulová, 21.5.2009

rozmazlovat vnoučata?

Celý článek

Trochu si poklábosit

21.5.2009

Internet není jen skvělým zdrojem informací, ale i pohodlný prostředek komunikace. Nabízí mnoho příležitostí seznámit se s podobně smýšlejícími jedinci. Používání e-mailu je dnes samozřejmostí, ale neomezujme se jen na něj.

Celý článek

Co všechno může být bio

Ivana Závozdová, 21.5.2009

S výrobky, které se honosí označením bio, se v poslední době roztrhl pytel. Je o ně zájem. Na světě totiž přibývá lidí, kterým leží na srdci osud přírody a kterým není jedno, z čeho a jakým způsobem bylo vyrobeno to, co nakupují. A tak i u nás je už k dostání vedle biopotravin třeba biokosmetika nebo biotextil.

Celý článek

Poradna pediatra

21.5.2009

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Celý článek

Dieta na celý život

Ivana Závozdová, 21.5.2009

Celiakie je nemoc, kterou současná medicína nedokáže vyléčit. Dá se s ní ale docela dobře žít. Stačí „maličkost“: od základu změnit stravovací návyky.

Celý článek

Lehké saláty pro lehký den

21.5.2009

Saláty jsou ideálním pokrmem v teplých dnech. Lehké a zdravé. Vyzkoušejte některý z méně tradičních.

Celý článek

Miluji vlaková hlášení. Na každé stanici je to jiné

Gabriela Bachárová, 21.5.2009

Chlapci neslouží zrak. Zato je hudebně nadaný a touží mít vlastní rádio

Celý článek

Rodili jsme doma

Mirka Koníčková, 21.5.2009

Rozhodnutí přivést na svět dítě v domácím prostředí, tedy mimo porodnici a bez dohledu porodníka, dnes považuje většina lékařů i laické veřejnosti za nezodpovědné a příliš rizikové pro matku i dítě. Přesto přibývá žen, které tento způsob porodu pokládají za nejlepší možnou volbu.

Celý článek

Vzali jsme si domů romské děti

Mirka Koníčková, 21.5.2009

Mgr. Martina Vančáková je maminkou tří dětí. Dvě z nich – romského původu – má v pěstounské péči. Vystudovala psychologii a romistiku a je vedoucí koordinátorkou projektu Naše romské dítě.

Celý článek

Dřív do školy. Zkrátíme jim dětství?

Kateřina Lipinská, 21.5.2009

Přestože v posledních letech se většina rodičů snaží nástup do školy spíše odložit, jsou i tací, kteří řeší opačný problém. Je dobrý nápad dát dítě do školy dřív, aby mohlo svůj talent patřičně rozvíjet, nebo mu zbytečně krátíme dětství? U zápisu jste již byli, ale nezbytné rozhodnutí vás asi teprve ještě čeká. Do první třídy může dítě i v pěti letech, je ale nutný souhlas odborníků

Celý článek

Je moje dítě nadané?

Marie Těthalová, 21.5.2009

Pískoviště je plné malých dětí, ale všechny dospělé zaujme jediný chlapeček. S vážnou tváří skládá z kamínků složitý obrazec a přitom se pořád ptá: „Mami, a už si pamatuješ, který dinosaurus troubil hřebenem, co měl na hlavě?“ Nebo: „Je Slunce těžší než Venuše?“

Celý článek

Pojď, spolu si něco vyrobíme

21.5.2009

Pozvěte svoje děti k jednoduchému společnému tvoření. Strávíte spolu hezké chvíle a ještě si užijete spoustu legrace

Celý článek

Hurá k vodě!

Kateřina Lipinská, 21.5.2009

Vyzkoušejte nové vodní sporty nebo atraktivní nabídku aquaparků Osvěžení ve vodě miluje v létě skoro každý, děti ovšem nejvíce. Máme-li málo času, zamíříme k nejbližší vhodné vodní ploše, čeká-li nás volný parný den nebo víkend, můžeme vyrazit za větším vodním dobrodružství.

Celý článek

Dobré tipy

21.5.2009

Cukroví a moučníky tentokrát zdravě 120 vynikajících receptů pro bio kuchyň

Celý článek

1 2 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola