5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

4/2010

Školka, která nemá dveře ani okna

Marie Těthalová, 19.3.2010

Linda Kubale denně nachodí s batohem po venku několik kilometrů. Není ale na žádném permanentním výletě. Pracuje jako učitelka lesní mateřské školy Šárynka. Po vzoru zejména skandinávských lesních školek se i u nás začíná prosazovat myšlenka, že dětem není nikde tak dobře jako v přírodě. Proč by tedy školka nutně musela mít okna a dveře?

Celý článek

Školka, která nemá dveře ani okna

Zadeček jako v bavlnce

Kateřina Lipinská, 19.3.2010

Papírové, nebo látkové? Po boomu pohodlných papírových plenek začínají v posledních letech některé maminky objevovat kouzlo látkových plen.

Celý článek

Zadeček jako v bavlnce

Děťátko, co říkáš?

Pavla Koucká, 19.3.2010

Vaše maličké pláče nebo kňourá, a vy ne a ne přijít na to, proč. Kdyby tak umělo mluvit! Jenže na to si budete muset ještě pár měsíců počkat. Miminku ale můžete dobře rozumět i beze slov.

Celý článek

Děťátko, co říkáš?

Děti a my 4/2010

Gabriela Bachárová, 19.3.2010

Nalaďte se na řeč miminek. Jak porozumět svému dítěti, i když ještě nemluví? To je hlavním tématem dubnového čísla časopisu Děti a my. Pokud miminko ještě jen čekáte, jistě vás zajímá, zda to bude kluk, nebo holka. Fungují lidové metody určení pohlaví? Víte, jak vybrat správné plenky pro svého potomka? Jsou lepší látkové, nebo papírové? Poradíme vám v dalším článku. Slyšeli jste už o lesní školce, která nemá dveře ani okna a děti tráví spoustu času procházkami a hrami venku? Podobné školky fungují po vzoru zahraničí už i v Česku, nalistujte si článek o jedné z nich. Hezké čtení.

Celý článek

Děti a my 4/2010

Zadeček jako v bavlnce

Kateřina Lipinská, 19.3.2010

Papírové, nebo látkové? Po boomu pohodlných papírových plenek začínají v posledních letech některé maminky objevovat kouzlo látkových plen.

Celý článek

Netradiční tradice

Mirka Kolářová, 19.3.2010

Fejeton Mirky Kolářové

Celý článek

Kampak jedeš, parníku?

Kateřina Lipinská, 19.3.2010

Kam s batoletem? Přece do bazénku. Mnoho rodičů si myslí, že kurzy plavání jsou vhodné jen pro miminka, protože ta mají vrozené reflexy a nebojí se vody. Plavání je ale velkým přínosem i pro větší děti v batolecím věku.

Celý článek

Nedejte pylové alergii šanci

Tomáš Rohovský, 19.3.2010

Na vznik alergie má zásadní vliv to, kde bydlíte. I když je na vesnici mnohem větší koncentrace pylu, alergií více trpí městské děti. Ukazuje se, že částice z exhalací se mohou spojovat s klasickými alergeny, a silně zvyšovat jejich agresivitu.

Celý článek

Dáš si ještě sklenici vody?

Jitka Rusková, 19.3.2010

Kolik tekutin vlastně potřebují děti přijmout během dne? A co přesně mají pít? Zopakujte si spolu s námi vše, co je nutné vědět o pitném režimu dětí.

Celý článek

Poradna pediatra

MUDr. Eva Ryšavá, 19.3.2010

Testy na alergii

Celý článek

Ovocný salát, prosím

19.3.2010

Abyste měli energii užít si první jarní dny, dopřejte si v jídelníčku dostatek ovoce. Naservírujte si netradiční ovocné saláty, které sklidí úspěch u rodiny i přátel.

Celý článek

Školka, která nemá dveře ani okna

Marie Těthalová, 19.3.2010

Linda Kubale denně nachodí s batohem po venku několik kilometrů. Není ale na žádném permanentním výletě. Pracuje jako učitelka lesní mateřské školy Šárynka. Po vzoru zejména skandinávských lesních školek se i u nás začíná prosazovat myšlenka, že dětem není nikde tak dobře jako v přírodě. Proč by tedy školka nutně musela mít okna a dveře?

Celý článek

Už zase mi neříká pravdu!

Tereza Beníšková, 19.3.2010

Moje dítě lže. Pro rodiče je to signál, že něco zanedbali ve výchově. Místo obviňování je lepší vědět, že lhaní je u dětí úplně běžná věc. U předškoláka se dokonce považuje za důkaz jeho normálního vývoje.

Celý článek

Poradna psychologa

19.3.2010

Na vaše dotazy odpovídá psycholog Pavel Kšajt, Pedagogicko-psychologická poradna v Praze 6

Celý článek

Klokánek: stanice do lepšího života

Gabriela Bachárová, 19.3.2010

Kouzelné miminko Františka odložila do Klokánku jeho matka cizinka, protože se o něj nedovedla postarat. Zpočátku byl velmi nemocný, ale brzy začal prospívat. A po devíti měsících získal novou rodinu. Klokánek pomáhá dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Přijměte pozvání na návštěvu do pražské Láskovy ulice, kde v dvanácti bytečcích na lepší život čeká 40 dětí.

Celý článek

Patří otcové k porodu?

Eva Labusová, 19.3.2010

Otcové a miminka patří k sobě, o tom není žádných pochyb. Co ale porod? Měli by se muži zúčastnit bezprostředního příchodu svého dítěte na svět? Pokud ano, jaká je při porodu jejich úloha? A jak se na ni mají připravit?

Celý článek

Předporodní příprava v duchu „muži mužům“

19.3.2010

Specifické, bezprostředně na mužské potřeby zaměřené kurzy přípravy k porodu, pořádá Liga otevřených mužů. Přinášíme několik zkušeností jejich současného organizátora a lektora MUDr. Jana Šrogla.

Celý článek

Ta žena počebuje muže…

19.3.2010

Fejeton Petra Vacka ?

Celý článek

Sama sobě vizážistkou

Mirka Kolářová, 19.3.2010

Posaďte se před zrcadlo a dobře se na sebe podívejte. Prozkoumejte svůj obličej. Co si přejete zvýraznit a co potlačit? V tom je tajemství dobrého líčení a vaší krásy.

Celý článek

1 2 3 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola