5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Děti a my

12/2010

Mateřská vina aneb Co všechno jsem chtěla dělat jinak

Kateřina Lipinská, 18.11.2010

Taky vám v tom období, kdy jste ještě vlastní děti neměly, připadaly matky cizích dětí tak neschopné? Miminko ječí, jako když ho na nože bere, celá tramvaj se otáčí a dítě se ne a ne uklidnit. Tříletá holčička vychází z hračkářství se dvěma plyšáky, protože maminka nenašla sílu čelit jejímu vzdoru, kdyby druhého koupit odmítla. Malé děti vaší sestry sedí dvě hodiny před televizí…

Celý článek

Mateřská vina aneb Co všechno jsem chtěla dělat jinak

Dvě hodiny v noci a já stále nespím…

Pavla Koucká, 18.11.2010

V jiném stavu bychom měly hodně odpočívat, dosyta spát. Jenže těhotné často trápí nespavost. Jak také dobře spát, když už pro vás neexistuje pohodlná poloha, neustále běháte na záchod, chytají vás křeče do nohou, bojíte se porodu a přemýšlíte, zda je s vaším miminkem vše v pořádku?

Celý článek

Dvě hodiny v noci a já stále nespím…

Je homeopatie podvod?

Eva Jedelská, 18.11.2010

Všemocná zázračná metoda? Směšné šarlatánství? Podle současného stavu vědění není homeopatie ani jedno, ani druhé – je to zkrátka jedna z léčebných možností. Jediný rozumný způsob, jak si udělat vlastní názor, je vyzkoušet ji.

Celý článek

Je homeopatie podvod?

Děti a my 12/2010

Gabriela Bachárová, 18.11.2010

Je homeopatie podvod, nebo všemocná zázračná metoda? Ani jedno, ani druhé. Jediný způsob, jak si udělat vlastní názor, je vyzkoušet ji. Čtěte téma prosincového čísla časopisu Děti a my. V jiném stavu by měly ženy hodně odpočívat, často je však trápí těhotenská nespavost. Poradíme vám, jak se v noci lépe vyspat i s bříškem. Jedno mají společné asi všechny matky, pocit mateřské viny a selhání. Proč se nám nedaří být dokonalé mámy? Slavná česká modelka Tereza Maxová v rozhovoru říká, že věří své mateřské intuici a je jí blízká uvolněná výchova bez zbytečných příkazů a zákazů.

Celý článek

Děti a my 12/2010

Poradna pediatra

18.11.2010

Na vaše dotazy odpovídá pediatrička MUDr. Eva Ryšavá, poliklinika Krč, Praha 4

Celý článek

Trable s módou

Mirka Kolářová, 18.11.2010

Fejeton Mirky Kolářové

Celý článek

Mami, to jsou chutné Vánoce!

18.11.2010

Vánoční klasika musí být, ale proč ji neosvěžit recepty, které tento rok zkusíte poprvé?

Celý článek

Neklidné dítě jde do školy

Marie Těthalová, 18.11.2010

Dítě, které s sebou „šije“, pořád něco chce a na něco sahá, a vedle něj sedí unavená a letargicky působící maminka. Výjev, který je k vidění v každém dopravním prostředku. Je to dítě nevychované? S největší pravděpodobností ne, příčinou bývá porucha pozornosti, spojená s hyperaktivitou. Jak jde k sobě školní docházka a neklidné dítě?

Celý článek

Rodinný adventní kalendář pro spokojené Vánoce

Barbara Hansen Čechová, 18.11.2010

Děti si každý den od prvního prosince až do Vánoc nadšeně vybírají svou čokoládku z kalendáře. Podobný kalendář jsme připravili i pro vás. Po našem ale neztloustnete. Jediné, co „ztloustne“, budou možná vaše vztahy. Tedy to, co je na Vánocích nejdůležitější. Doufáme, že se do našeho pestrého prosincového průvodce plného zajímavostí rádi pustíte.

Celý článek

Poradna psychologa

18.11.2010

Příliš ideální otec?

Celý článek

Jak se dělá čokoláda

Michala Jendruchová, 18.11.2010

Na předvánoční návštěvě v čokoládovně

Celý článek

V domově jim chybí jedině táta a máma

Michala Jendruchová, 18.11.2010

Ne každý má to štěstí, že vyrůstá v domě plném porozumění. Ne každý zažil, jaké je objetí milujících rodičů. Ne každý se může pyšnit kvalitním rodinným zázemím. Někteří z nás opravdový domov neznají.

Celý článek

Pralesní výchova v džungli velkoměsta

Petr Vacek, 18.11.2010

Fejeton Petra Vacka

Celý článek

Děti, které konají dobro

Michala Jendruchová, 18.11.2010

Pomáhají ostatním a za své činy si zaslouží odměnu. A ti nejlepší ji také dostanou. Chovat se slušně, pomáhat ostatním, zapomenout na lhostejnost k osudu jiných. Zdá se to naprosto samozřejmé, jenže stále tomu tak není. Právě proto se zrodil charitativní projekt Dětský čin roku, který ty nejlepší záslužné činy dětí ocení. „Naším cílem je podporovat děti v konání dobra a ukázat jim, že dobré skutky jsou skutečně důležité. Projekt mapuje, kolik statečných činů přes svůj věk vykonaly a stále konají, dále je nabádá, aby o takových skutcích mluvily, a tím jejich hodnotu posílily,“ uvádí PR manažerka projektu Eva Kučmášová.

Celý článek

Než zapálíte svíčku

Eva Jedelská, 18.11.2010

Neodolatelná přitažlivost živého ohně je jedním z nejstarších atavismů, které nám zůstaly po předcích. Přestože můžeme kdykoli cvaknout vypínačem, pálíme draze koupené, kapající a čadící svíčky, jen abychom doma vytvořili tajemnou, sváteční atmosféru. Jak ale vybrat tu správnou?

Celý článek

Malé, ale z lásky

Marie Těthalová, 18.11.2010

Drobnosti pro radost. Tak vypadají dárky, které dostáváme od svých malých dětí. Šperky z korálků a rybářského vlasce a jednoduché visačky udělají radost všem tetám a sestřenicím a potěší i paní učitelku ve školce.

Celý článek

Kouzelný advent

Mirka Koníčková, 18.11.2010

Těšíte se na Vánoce? Nejen vůně doma pečeného cukroví a zapálené svíčky na adventním věnci vytvářejí kouzelnou atmosféru vánočních svátků. Patří k nim i zasněžené ulice ozářené stovkami žároviček na vánočním stromě, vánoční trhy a také kalíšek voňavého horkého nápoje v prokřehlých rukou…

Celý článek

Perličky vašich dětí

18.11.2010

Řekl váš syn či dcera památnou větu? Zašlete nám ji na e-mailovou adresu: deti@portal.cz a získejte hezký dárek. Pečliví zapisovatelé perliček z tohoto čísla se mohou těšit na knížku S dětmi v přírodě z nakladatelství Portál.

Celý článek

1 2 
6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola