5000
Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Děti a my > Ukázky > Na zimní nemoci zkuste česnek nebo med

Na zimní nemoci zkuste česnek nebo med

Autor: Gabriela Bachárová | Datum: 21.1.2009 | Vydání: 2/2009

Sprej do nosu a paralen. Nebo také křenový med, zábal z teplých brambor či majoránkové máslo. Místo chemických přípravků zkuste do boje proti typickým zimním nemocím nasadit přírodu.

Na rýmu
Majoránkové máslo

Je velmi osvědčeným prostředkem proti rýmě. Malý kopeček majoránkového másla dávejte dítěti do každé nosní dírky tří až pětkrát denně.

Publikace Domácí lékař dětských nemocí (vydal ComputerPress) radí, jak si tento domácí prostředek proti rýmě udělat. Nechejte změknout sto gramů másla. Pak ho smíchejte s plnou hrstí majoránky. Ideální je čerstvá, ale může být i sušená. Vzniklou hmotu zahřívejte půl hodiny v horké vodní lázni. Potom přefiltrujte přes hrubý šátek a přidejte pět kapek majoránkového oleje. Koupíte ho v lékárně. Pak vše nalijte do sklenice, která se dá zašroubovat. V suchu směs vydrží až rok. Pozor, majoránka může v některých případech vyvolat alergickou reakci.

Domácí nosní kapky

Deset gramů (zhruba dvě čajové lžičky) hroznového cukru přidejte do padesáti mililitrů teplého heřmánkového čaje. Kapejte každé dvě hodiny dvě kapky do každé nosní dírky. Kojencům nejlépe krátce před jídlem.

Na silnou imunitu
Křenový med

Je to jeden z méně známých způsobů, jak si přirozenou cestou posílit imunitu. Křen i med jsou vydatné povzbuzovače obranyschopnosti. Kromě toho také působí jako přírodní antibiotika. To znamená, že účinkují proti škodlivým baktériím. A také dezinfi kují organismus. Pokud se med a křen sloučí, jejich účinky se ještě znásobují. Recept je jednoduchý. Nastrouhejte kořen čerstvého křenu a smíchejte se stejným množstvím medu. Během nemoci je dobré užívat několikrát denně jednu lžičku.

Mrkvový sirup s medem

I tento sladký recept posiluje imunitu. Slouží také k obnově sliznic dýchacích cest, které nemoc poškozuje a namáhá. Půl litru čerstvé, nejlépe bio mrkvové šťávy a přibližně pět lžic medu smícháme a zahříváme (nevařit, jenom zahřívat) na mírném ohni, než se směs začne podobat sirupu. Užívejte jednu až dvě lžičky několikrát denně.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu  děti a MY č. 2/2009
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Objednejte si starší čísla Děti a my Rodina a škola