5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

5/2016

Do mateřské školy od dvou let? Proč ne, když…

Mgr. Marie Těthalová, 5.5.2016

Představa, že se mezi čtyřletými dětmi a dokonce i předškoláky „ocitne“ batole, kterému byly před nedávnem dva roky, nepochází z říše fantazie. Venkovské školky, které mají málo dětí a „bojují“ o přežití , takto malé děti přijímají už několik let. A v soukromých školkách potkáme i děti , kterým ještě dva roky ani nebyly.

Celý článek

ŠKOLA SE MÁ PŘIZPŮSOBIT DÍTĚTI

Mgr. Marie Těthalová, 5.5.2016

To je podle odborníků hlavním smyslem inkluzivního vzdělávání. Aby to školy mohly zvládnout, připravilo pro ně ministerstvo školství ve spolupráci s dalšími institucemi balík podpůrných opatření, které budou směřovat přímo k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Celý článek

Rodiče nezměníme

MGR. JAN KORDA, 5.5.2016

Škola by svou energii měla věnovat především dětem, které do ní docházejí. To je názor Mgr. Jana Kordy, ředitele školy na pražském Lyčkově náměstí , kde již řadu let integrují děti s handicapem. Povídali jsme si mimo jiné o inkluzi a o tom, jak by se na ni školy měly připravit.

Celý článek

Školička s křesťanskou výchovou

5.5.2016

Mateřské školy s křesťanskou výchovou v České republice obnovily nebo založily svou tradici po roce 1989. Jednou z nich je uherskoostrožská mateřská škola, která letos slaví čtvrtstoletí své existence. A děti se v ní mají stále na co těšit.

Celý článek

DÍTĚ Z OBEZITY NEVYROSTE

5.5.2016

Jedinou cestou je změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Téměř 30 % českých dětía dospívajících trpí obezitou nebo má nadváhu. Podle revizních lékařů České průmyslové zdravotní pojišťovny jde o vážný problém, který dlouhodobě trápí Českou republiku. Za obezitou podle nich není jen nedostatek pohybu, ale i špatná životospráva.

Celý článek

Škola jako místo setkávání

Mgr. Pavla Petrů - Kicková, 5.5.2016

Škola, bez školy, škole… Konference „Škola jako místo setkávání“, skloňuje substantivum škola ve všech pádech už devět let. Letošní ročník měl podtitul „Vzdělávání je inspirativní v každém věku“.

Celý článek

 1 2
6666