5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Informatorium

7/2017

Osobnost předškolního pedagoga

PhDr. Zora Syslová, Ph. D., 4.9.2017

Eva Svobodová, Miluše Vítečková a kol. Praha, Portál 2017

Celý článek

Objevování dítěte

Jana Pokorná, 4.9.2017

Maria Montessori Praha, Portál 2017

Celý článek

Čtení jako základ vědomostí

4.9.2017

ZŠ Chrast je jednou z mnoha škol zapojených do projektu „Centra kolegiální podpory - Vytváříme společenství nad knihou“. Starostka města Chrast Martina Lacmanová má praktické zkušenosti právě s dětmi, které mají potíže se čtením. Z tohoto důvodu velice vítá podporu z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), která pomůže dětem například pracovat s obsahem textů. Čtení textů nás provází na každém kroku, a proto je nesmírně důležité tuto oblast nepodceňovat. O zajímavém zamyšlení nad touto problematikou se s vámi podělí starostka města Chrast, Marti na Lacmanová.

Celý článek

Žáci se SVP mají právo na podpůrná opatření

PhDr. Helena Chvátalová, 4.9.2017

Co znamená inkluze, jaká podpůrná opatření (PO) mají být poskytována dětem a studentům se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), kdy může být pro třídu zřízena funkce asistenta pedagoga atd., o tom všem se dozvěděli účastníci konference Inkluze rok 1, kterou 17. května zorganizovala společnost Seminaria.

Celý článek

Dvouleté děti potřebují pocit bezpečí

Mgr. Marie Těthalová, 4.9.2017

Tématem dvouletých dětí v MŠ se na letošní výroční schůzi organizace OMEP Česká republika zabývala psycholožka Lenka Šulová. Podle ní je nutné myslet zejména na potřeby takto malých dětí a na to, aby byl zajištěn jejich pocit jistoty a bezpečí.

Celý článek

Adaptace aneb Prizpusobení se novým podmínkám

Mgr. Erika Faltysová Speciální pedagožka DC Paprsek, 4.9.2017

Proces přizpůsobování každého konkrétního člověka je něčím vskutku jedinečným, osobitým a nevyhnutelným. Od prvního nadechnutí po porodu, prvního zažitého nepohodlí, prvního zážitku chuti, samostatné chůze i první rozbité bábovky na pískovišti, po nástup do MŠ, ZŠ, zaměstnání, partnerství, rodičovství.

Celý článek

Učte děti, aby nečekaly na žízeň

PhDr. Helena Chvátalová, 4.9.2017

Víte, že se nemusíme ztratit na poušti, a přesto můžeme být ohroženi dehydratací? O pitném režimu se často hovoří, ale mnohdy na něj nedbají ani dospělí, tí m méně pak děti, zvláště když se se začátkem školního roku na velkou část dne ocitají mimo dohled rodičů a prarodičů. Většina dětí ve věku 5 až 10 let pije podle průzkumů nerovnoměrně a nárazově.

Celý článek

V zemi piráta Morgana aneb Střídavá péče u moře

Mgr. Ivana Moudrá, MŠ Pražská Doksy, 4.9.2017

Pojem „střídavá péče“ v některých z nás vyvolává nepříjemný pocit krátkodobého odloučení a pravidelného stěhování. Je to jedna z forem, jak společně pečovat o dítě. Co naplat v některých případech se jedná o jakýsi rodičovský kompromis. Když se řekne „piráti “, už je to docela něco jiného. Jedná se o námořní lupiče, kteří obvykle přepadají obchodní lodi, ale často loupí i na pobřeží.

Celý článek

Děti dnes nemají šanci chovat se přirozeně

PHDR. ZDEŇKA MICHALOVÁ, PH. D., 4.9.2017

Příliš jim organizujeme čas, máme na ně přehnané nároky, a reakcí může být problémové chování. O tom, jak častý jev to je a jak s dětmi, které se nechovají podle našich představ, pracovat, hovoří speciální pedagožka Zdeňka Michalová.

Celý článek

 1 2
6666