5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Odpovídáme na vaše dotazy

Odpovídáme na vaše dotazy

Autor: MŠMT ČR | Datum: 8.9.2010 | Vydání: 7/2010

Úspory ve školství, Spolupráce s neziskovou organizací, Čerpání peněz z fondů EU

Úspory ve školství

Nový pan ministr školství opakovaně mluví o tom, že ve školství bude třeba šetřit a že je zároveň třeba zvýšit prestiž učitelů. Týkají se opatření, která má pan ministr v plánu, i mateřských škol? Bude se šetřit i tam? Nepřijde například další vlna optimalizace školských zařízení?

Ano, pan ministr chce posílit prestiž a autoritu učitelů a zároveň zvýšit mzdovou hladinu kvalifikovaným a kvalitním učitelům v regionálním školství, což se samozřejmě týká i pedagogů v MŠ. Co se týká optimalizace sítě škol, tak ta je plně v kompetenci zřizovatelů a MŠMT nemá nástroje do tohoto procesu zasahovat. Šetřit bude zapotřebí a škrty se budou týkat hlavně samotného úřadu a přímo řízených organizací MŠMT.

Spolupráce s neziskovou organizací

Můžeme při výchovně-vzdělávací práci spolupracovat s neziskovými a zájmovými organizacemi? Konkrétně: naší MŠ nabídl spolupráci místní spolek ochránců zvířat. Nabízí nám různé tematické vycházky do lesa a také přednášky pro děti. Jak máme tyto akce zapracovat do našich vzdělávacích plánů? Nejedná se totiž o nabídku jednorázové akce, ale o trvalejší spolupráci.

Mateřská škola může spolupracovat s neziskovými organizacemi, záleží na ředitelce mateřské školy, zda se pro spolupráci rozhodne. Např. MŠ zaměřená na environmentální výchovu bude spolupracovat s neziskovou organizací ochránců přírody. Vždy bude záležet na zaměření mateřské školy.

Čerpání peněz z fondů EU

Naše MŠ byla sloučena se ZŠ. Škola čerpá peníze na různé vzdělávací akce z projektu EU peníze školám. Je možné, aby se prostředky z tohoto fondu čerpaly i na vzdělávání učitelek MŠ, které pracují v subjektu „pod“ ZŠ?

Podpořenými osobami v projektu EU peníze školám jsou pouze pedagogičtí pracovníci základní školy, nicméně při splnění požadovaných výstupů je možné zbývající finanční prostředky možné použít i pro DVPP učitelek MŠ. Takto získaná osvědčení nicméně nejsou výstupem projektu.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 7/2010

nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666